Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą (27 września 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Dziękuję za ofiary złożone dziś w zbiórce dodatkowej przy wyjściu z kościoła z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z wyspy Lesbos po spaleniu domu dla imigrantów. Zebrane środki finansowe przekazane zostaną przez Caritas. Bóg zapłać złożone za ofiary.

3. Proszę Panie Zelatorki Róż Różańcowych naszego parafialnego Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

4. Od czwartku, 1 października, zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w dni powszednie o godz.17.45, w sobotę – o godz. 11.00, a w niedzielę – o 8.45, aby wypraszać potrzebne łaski dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszych rodzin.

5. W najbliższy piątek, 2 października, będę odwiedzał chorych z Komunią świętą. Proszę o zgłoszenie nowych adresów. Objazd zacznę od 8.30 od chorych z Biskupic, potem Brąchnowo i na koniec – Warszewice.

6. W piątek, 2 października, przypada też pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – na 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.

7. Zapraszam na spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w piątek 2 października, o godz. 19.00.

8. Młodzież klasy VIII z Warszewic i innych przygotowujących się już do bierzmowania zapraszam na spotkanie informacyjne do kościoła w Biskupicach w najbliższą sobotę, 3 października, po Mszy świętej o godz. 10.00.

9. Z uwagi na wygaśnięcie 5-letniej kadencji Rad Parafialnych, po konsultacjach, uzyskaniu zgód zapytanych osób oraz kontrasygnowaniu nominacji przez Księdza Dziekana, zamianowałem na kolejną 5-letnią kadencję następujące osoby z naszej Parafii:

Do Rady Gospodarczej nominowani zostali:

z Biskupic: pan Piotr Łuczak – sołtys, pan Wojciech Paciorek, pan Henryk Michoń i pan Roman Blachowski;

z Brąchnowa: pan Janusz Brzoska – sołtys, pani Kamila Markiewicz, pan Dariusz Syrocki i pan Jerzy Blachowski;

z Warszewic: pan Bolesław Szczechowski – sołtys, pan Mieczysław Kukowski, pan Paweł Piotrowski i pan Maciej Walter.

Do Rady Duszpasterskiej nominowani zostali:

z Biskupic: diakon Mariusz Malinowski – z urzędu, pan Wojciech Paciorek – katecheta, pan Piotr Właśniewski – lektor, pani Hanna Pierzchalska – KSM, schola, pani Jadwiga Lewandowska – rodzina fatimska;

z Brąchnowa: pani Marzanna Piórkowska – organistka, pani Alina Jonatowska – lektorka, pan Janusz Brzoska – Stowarzyszenie św. Marii Magdaleny, pani Ewelina Łuczak – Żywy Różaniec i pani Monika Puczkarska-Skiba – dekoratorka;

z Warszewic: pani Ilona Sołtysiak – dekoratorka, pani Grażyna Bartkowiak – Stowarzyszenie NSPJ i pani Danuta Rokicińska – Żywy Różaniec.

Proszę nominowanych Radnych Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej z Warszewic o udział w przyszłą niedzielę, 4 października, we Mszy o godz. 9.15. Podczas tej Mszy nowo mianowani Radni otrzymają akty nominacyjne i złożą stosowne przyrzeczenia.

10. Ojcowie Paulini organizują kursy przedmałżeńskie w terminach:

kurs 1: 6-7, 13-14, 21-22 listopada 2020;

kurs 2: 22-23, 29-30 stycznia, 5-6 lutego 2021;

kurs 3: 11-12, 18-19,25-26 czerwca 2021.

Informacje i zapisy na stronie Parafii MB Częstochowskiej w Toruniu.

11. OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI

Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy.

Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.

insp. Piotr Lecijewski

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy

12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Wacława, we wtorek – śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – św. św. Hieronima, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – śśw. Aniołów Stróżów.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

27 września 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Michał Bartkowiak z okazji imienin

30 września 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.:

1 październik 2020 – Czwartek

17.45 – Różaniec

2 październik 2020 – Piątek

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i spowiedź

18.00 –

3 październik 2020 – Sobota

11.00 – Różaniec

4 październik 2020 – Niedziela

8.45 – Różaniec

9.15 – śp. Urszula i Edward Szarek z okazji imienin