Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą (6 czerwca 2021) – Biskupice

Ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych na Mszach św. z powodu obostrzeń przeciwdziałania zakażeniom pandemią koronawirusa Covid-19, udzielił od 17 października 2020 r. do odwołania ogólnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych przebywających na terenie Diecezji Toruńskiej.

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 9 osób (1 osoba na 15 m2 tj. odstęp między osobami ma być ok. 1,50 m). Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Można korzystać z toalety w nowo wyremontowanej starej plebanii. Toaleta otwarta jest w niedziele oraz podczas pogrzebów i ślubów. Proszę o pozostawienie porządku przez osoby z niej korzystające.
 1. Informuję, że dziś po raz ostatni będzie transmitowana on-line z kościoła parafialnego w Biskupicach niedzielna Msza święta o godz. 12.00 na internetowej stronie parafialnej.
 1. Nabożeństwa czerwcowe będą się odbywały w kościele w Biskupicach od poniedziałku do piątku po Mszach świętych o 17.00, z wyjątkiem śród – przed Mszą i niedziel – po Mszy o 12.00, a w soboty – po Mszy o 10.00.
 1. Procesje oktawy Bożego Ciała będą się odbywały w kościele w Biskupicach w niedzielę – po Mszy o 12.00, w poniedziałek, wtorek i czwartek – po Mszach świętych o 17.00, w środę – przed Mszą o 17.00.
 1. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Uroczystości Bożego Ciała, proszę o przyniesienie ziół i wianków do poświęcenia.
 1. W piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia zapraszam na Msze święte na 10.00 i 17.00. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
 1. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, przypada Dzień Odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa w warszewickim kościele o tym tytule. Nie będzie Mszy o 12.00, gdyż o tej porze rozpocznie się, celebrowana przez ks. Andrzeja Kowalskiego, Suma Odpustowa w Warszewicach. W biskupickim kościele będzie dodatkowa Msza o 9.15.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego Stowarzyszenia św. Marii Magdaleny zapraszam do plebanii na Walne Zebranie jutro, w poniedziałek, 7 czerwca, na godz. 19.00.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego zapraszam do salki w plebanii na spotkanie po przerwie covidowej we wtorek, 8 czerwca, na godz. 19.00.
 1. W imieniu pani Hani dzieci należące do naszej parafialnej scholi i inne dzieci chętne do śpiewania podczas Mszy zapraszam na próbę do salki w plebanii w piątek na godz. 18.00.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego KSM zapraszam do salki w plebanii na spotkanie w piątek na godz. 19.00.
 1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Informuję, że od tego roku będzie tylko jedno liturgiczne celebrowanie parafialnych dożynek dla wszystkich sołectw w parafii. Cyklicznie będzie się one odbywały we wszystkich trzech sołectwach na terenie Parafii, tj. w tym roku, tj. w niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00 – w Biskupicach, 2022 r. – w Brąchnowie, 2023 r. – w Warszewicach, 2024 r. – znów Biskupice, 2025 – Brąchnowo, 2026 – Warszewice, itp.
 1. Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna I Komunia święta będzie miała miejsce w kościele w Biskupicach w niedzielę, 15 maja 2022 roku, o godz. 12.30.
 1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uroczyste przeprowadzenie, jak i udekorowanie trasy i zbudowanie ołtarzy, tegorocznej procesji Bożego Ciała w Biskupicach. Wszystkim szczere: Bóg zapłać.
 1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu szklanych rzeczy niekolorowych. Przez takie sortowanie w roku zaoszczędzimy około 1 tys. zł za wywóz śmieci cmentarnych.
 1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Trzpil z Chełmży oraz Natalia Mikrut z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
 1. W tym tygodniu, najprawdodobniej w środę, 9 czerwca, o godz. 13.00, odbędzie się pogrzeb, zmarłego 3 czerwca, śp. Zbigniewa Matłosz. Różaniec za Zmarłego w kościele codziennie do wtorku włącznie o 19.00. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

6 czerwca 2021 – X Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Helena i Tomasz Łukasz oraz ich zmarłe Dzieci

10.30śp. Maria, Józef i Czesława Kościelscy

12.00 śp. Maria Kubacka z okazji 2 rocznicy śmierci

13.15 – chrzest: Blanka Franciszka Banaszek

7 czerwca 2021 – Poniedziałek

17.00 – śp. Józef Rusin – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

8 czerwca 2021 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Królowej

17.00 – Dziękczynna z okazji 30. rocznicy ślubu Barbary i Stefana Mądraszewskich z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej Rodziny

9 czerwca 2021 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Marzena Pawlikowska w 30 rocznicę śmierci, śp. Irena i Tadeusz Pawlikowscy oraz śp. Natalia i Henryk Mądraszewscy

10 czerwca 2021 – Czwartek

17.00– śp. Feliks Lewandowski – Msza popogrzebowa

11 czerwca 2021 – Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.00 –

17.00 –

12 czerwca 2021 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP

10.00 –

14.00 – chrzest: Oliwier Pawłowski

13 czerwca 2021 – XI Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Stefan Kowalski z okazji 3 rocznicy śmierci oraz śp. Klara i Alojzy Kowalscy

9.15 – śp. Jadwiga Piątkowska z okazji 21 rocznicy śmierci i śp. Władysław Piątkowski oraz śp. Kazimierz Kazaniecki

10.30śp. Waldemar Syrocki z okazji 25 rocznicy śmierci oraz śp. Marcin i Tadeusz Syroccy