Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą (6 czerwca 2021) – Warszewice

Ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych na Mszach św. z powodu obostrzeń przeciwdziałania zakażeniom pandemią koronawirusa Covid-19, udzielił od 17 października 2020 r. do odwołania ogólnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych przebywających na terenie Diecezji Toruńskiej.

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 15 osób (1 osoba na 15 m2 tj. odstęp między osobami ma być ok. 1,50 m). Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Informuję, że dziś po raz ostatni będzie transmitowana on-line z kościoła parafialnego w Biskupicach niedzielna Msza święta o godz. 12.00 na internetowej stronie parafialnej.
 1. Nabożeństwa czerwcowe będą się odbywały w kościele po Mszach świętych.
 1. Chorych z Warszewic ze spowiedzią i Komunią świętą odwiedzę w czwartek, 10 czerwca, od godz. 10.00.
 1. W piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. Z uwagi na tytuł patronalny warszewickiego kościoła – pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, liturgicznie Uroczystość tę przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 13 czerwca, Sumą Odpustową, celebrowaną przez ks. Andrzeja Kowalskiego, o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o 9.15.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego KSM zapraszam do salki w plebanii w Biskupicach na spotkanie w piątek na godz. 19.00.
 1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Informuję, że od tego roku będzie tylko jedno liturgiczne celebrowanie parafialnych dożynek dla wszystkich sołectw w parafii. Cyklicznie będzie się one odbywały we wszystkich trzech sołectwach na terenie Parafii, tj. w tym roku, tj. w niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00 – w Biskupicach, 2022 r. – w Brąchnowie, 2023 r. – w Warszewicach, 2024 r. – znów Biskupice, 2025 – Brąchnowo, 2026 – Warszewice, itp.
 1. Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna I Komunia święta będzie miała miejsce w kościele w Warszewicach w niedzielę, 15 maja 2022 roku, o godz. 10.00
 1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu w Biskupicach szklanych rzeczy niekolorowych. Przez takie sortowanie w roku zaoszczędzimy około 1 tys. zł za wywóz śmieci cmentarnych.
 1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Trzpil z Chełmży oraz Natalia Mikrut z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

6 czerwca 2021 – X Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Zbigniew Szczerbowski z okazji 24 rocznicy śmierci

9 czerwca 2021 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.:

11 czerwca 2021 – Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 –

13 czerwca 2021 – XI Niedziela Zwykła, Niedziela imienin kościoła filialnego w Warszewicach

Odpust Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa

12.00 – Suma odpustowa z procesją – Za Parafian związanych z warszewickim kościołem