Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (13 czerwca 2021) – Biskupice

Ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych na Mszach św. z powodu obostrzeń przeciwdziałania zakażeniom pandemią koronawirusa Covid-19, udzielił od 17 października 2020 r. do odwołania ogólnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych przebywających na terenie Diecezji Toruńskiej.

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 90 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Można korzystać z toalety w nowo wyremontowanej starej plebanii. Toaleta otwarta jest w niedziele oraz podczas pogrzebów i ślubów. Proszę o pozostawienie porządku przez osoby z niej korzystające.
 1. Dziś, w niedzielę 13 czerwca, przypada Dzień Odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa w warszewickim kościele o tym tytule. Nie będzie Mszy o 12.00, gdyż o tej porze rozpocznie się, celebrowana przez ks. Andrzeja Kowalskiego, Suma Odpustowa w Warszewicach. W biskupickim kościele będzie dodatkowa Msza o 9.15.
 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele w Biskupicach od poniedziałku do piątku po Mszach świętych o 17.00, z wyjątkiem śród – przed Mszą i niedziel – po Mszy o 12.00, a w soboty – po Mszy o 10.00.
 1. W imieniu pani Hani dzieci należące do naszej parafialnej scholi i inne dzieci chętne do śpiewania podczas Mszy zapraszam na próbę do salki w plebanii w piątek na godz. 18.00.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego KSM zapraszam do salki w plebanii na spotkanie w piątek na godz. 19.00.
 1. Kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji, którzy się zapisali we wrześniu zeszłego roku, zapraszam, po przerwie covidowej, na spotkanie informacyjno-formacyjne w przyszłą niedzielę, 20 czerwca, na godz. 13.00.
 1. Po covidowej przerwie wznawiam tradycję tzw. zbiórki na cele gospodarcze parafii, która odbywała się w 3. niedzielę miesiąca. Zatem w przyszłą niedzielę taka zbiórka będzie miała miejsce. Pieniądze zebrane przeznaczone będą na dokończenie murowanego ogrodzenia przy starej plebanii oraz na bieżące opłaty. Bóg zapłać za ofiary.
 1. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Brąchnowie zapraszam w niedzielę, 27 czerwca, na 10.30 na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
 1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 27 czerwca, z podaniem nazwy Żywej Róży i telefonu kontaktowego do Zelatorki.
 1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Informuję, że od tego roku będzie tylko jedno liturgiczne celebrowanie parafialnych dożynek dla wszystkich sołectw w parafii. Cyklicznie będzie się one odbywały we wszystkich trzech sołectwach na terenie Parafii, tj. w tym roku, tj. w niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00 – w Biskupicach, 2022 r. – w Brąchnowie, 2023 r. – w Warszewicach, 2024 r. – znów Biskupice, 2025 – Brąchnowo, 2026 – Warszewice, itp.
 1. Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna I Komunia święta będzie miała miejsce w kościele w Biskupicach w niedzielę, 15 maja 2022 roku, o godz. 12.30.
 1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tegorocznych procesjach oktawy Bożego Ciała w Biskupicach. Wszystkim szczere: Bóg zapłać. Zapraszam za rok.
 1. Decyzją ks. bpa Wiesława Śmigla ks. Andrzej Kowalski został mianowany proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie w Toruniu. Jako Parafianie biskupickiej Parafii, dziękując Mu za dotychczasową, przez lata okazywaną nieocenioną pomoc w parafialnym duszpasterstwie, życzymy ks. Andrzejowi obfitości Bożych łask w nowej rzeczywistości realizacji Jego powołania kapłańskiego jako proboszcza parafii. Szczęść Boże.
 1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu bezbarwnych rzeczy szklanych.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

13 czerwca 2021 – XI Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Stefan Kowalski z okazji 3 rocznicy śmierci oraz śp. Klara i Alojzy Kowalscy

9.15 – śp. Jadwiga Piątkowska z okazji 21 rocznicy śmierci i śp. Władysław Piątkowski oraz śp. Kazimierz Kazaniecki

10.30śp. Waldemar Syrocki z okazji 25 rocznicy śmierci oraz śp. Marcin i Tadeusz Syroccy

14 czerwca 2021 – Poniedziałek Wspomnienie liturgiczne św. Michała Kozala

17.00 – śp. Józefa Bąk

18.00 – śp. Józef Rusin – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po pogrzebie – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

15 czerwca 2021 – Wtorek

17.00 – śp. Jacek Żelazko – Msza popogrzebowa w 2 miesiące po śmierci

– intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

16 czerwca 2021 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Ewa Santorek z okazji 2 rocznicy śmierci

17 czerwca 2021 – Czwartek – Wspomnienie liturgiczne św. brata Alberta Chmielowskiego

17.00– śp. Zbigniew Bożejewicz z okazji 26 rocznicy śmierci oraz śp. Agnieszka Bożejewicz

18 czerwca 2021 – Piątek

17.00 – śp. mąż Teodor Balicki z okazji kolejnej rocznicy ślubu

19 czerwca 2021 – Sobota

10.00 – śp. Jan Wiliński z okazji 5 rocznicy śmierci oraz zmarli Rodzice z obojga stron

15.00 – chrzest: Ignacy Drąszkowski

20 czerwca 2021 – XII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. rodzice Jan i Stefania Rząd z okazji imienin i urodzin Jana

10.30 – śp. Halina i Ryszard Kościecha

10.30śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron