Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (13 czerwca 2021) – Niedziela Imienin Kościoła Filialnego w Warszewicach, odpust uroczystości Najświętszego Serca Panna Jezusa – Warszewice

Ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych na Mszach św. z powodu obostrzeń przeciwdziałania zakażeniom pandemią koronawirusa Covid-19, udzielił od 17 października 2020 r. do odwołania ogólnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych przebywających na terenie Diecezji Toruńskiej.

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 100 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. W piątek, 11 czerwca, przypadała Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z uwagi na tytuł patronalny warszewickiego kościoła – pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, liturgicznie Uroczystość tę przeżywamy dziś, w niedzielę 13 czerwca, Sumą Odpustową, celebrowaną przez ks. Andrzeja Kowalskiego, o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o 9.15.
 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele po Mszach świętych.
 1. Osoby należące do naszego parafialnego KSM zapraszam do salki w plebanii w Biskupicach na spotkanie w piątek na godz. 19.00.
 1. Kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji, którzy się zapisali we wrześniu zeszłego roku, zapraszam, po przerwie covidowej, do kościoła w Biskupiach na spotkanie informacyjno-formacyjne w przyszłą niedzielę, 20 czerwca, na godz. 13.00.
 1. Po covidowej przerwie wznawiam tradycję tzw. zbiórki na cele gospodarcze parafii, która odbywała się w 3 niedzielę miesiąca. Zatem w przyszłą niedzielę taka zbiórka będzie miała miejsce. Pieniądze zebrane przeznaczone będą na dokończenie murowanego ogrodzenia przy starej plebanii w Biskupicach oraz na bieżące opłaty. Bóg zapłać za ofiary.
 1. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Warszewicach zapraszam w niedzielę, 27 czerwca, na 9.15 na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
 1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 27 czerwca, z podaniem nazwy Żywej Róży i telefonu kontaktowego do Zelatorki.
 1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Informuję, że od tego roku będzie tylko jedno liturgiczne celebrowanie parafialnych dożynek dla wszystkich sołectw w parafii. Cyklicznie będzie się one odbywały we wszystkich trzech sołectwach na terenie Parafii, tj. w tym roku, tj. w niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00 – w Biskupicach, 2022 r. – w Brąchnowie, 2023 r. – w Warszewicach, 2024 r. – znów Biskupice, 2025 – Brąchnowo, 2026 – Warszewice, itp.
 1. Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna I Komunia święta będzie miała miejsce w kościele w Warszewicach w niedzielę, 15 maja 2022 roku, o godz. 10.00.
 1. Decyzją ks. bpa Wiesława Śmigla ks. Andrzej Kowalski został mianowany proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie w Toruniu. Jako Parafianie biskupickiej Parafii, dziękując Mu za dotychczasową, przez lata okazywaną nieocenioną pomoc w parafialnym duszpasterstwie, życzymy ks. Andrzejowi obfitości Bożych łask w nowej rzeczywistości realizacji Jego powołania kapłańskiego jako proboszcza parafii. Szczęść Boże.
 1. Dziękuję panu Andrzejowi Bajerskiemu i innym Panom za pomoc w przestawieniu i zabezpieczeniu przenośnej toalety „Toi Toi” przy kościele.
 1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu w Biskupicach bezbarwnych rzeczy szklanych.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

13 czerwca 2021 – XI Niedziela Zwykła, Niedziela imienin kościoła filialnego w Warszewicach, Odpust Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa

12.00 – Suma odpustowa z procesją – Za Parafian związanych z warszewickim kościołem

16 czerwca 2021 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Ryszard Soszka w 3 rocznicę śmierci oraz śp. Jan Soszka i zmarłe Rodzeństwo Soszka

18 czerwca 2021 – Piątek

18.00 –

20 czerwca 2021 – XII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Genowefa Hopke z okazji 2. rocznicy śmierci oraz zmarli z Rodzin: Hopke i Bolinowskich