Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (20 czerwca 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 90 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Można korzystać z toalety w nowo wyremontowanej starej plebanii. Toaleta otwarta jest w niedziele oraz podczas pogrzebów i ślubów. Proszę o pozostawienie porządku przez osoby z niej korzystające.
  1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele w Biskupicach od poniedziałku do piątku po Mszach świętych o 17.00, z wyjątkiem śród – przed Mszą i niedziel – po Mszy o 12.00, a w soboty – po Mszy o 10.00.
  1. Kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji, którzy się zapisali we wrześniu zeszłego roku, zapraszam, po przerwie covidowej, na spotkanie informacyjno-formacyjne w dzisiejszą niedzielę, 20 czerwca, na godz. 13.00.
  1. Po covidowej przerwie wznawiam tradycję tzw. zbiórki na cele gospodarcze parafii, która odbywała się w 3. niedzielę miesiąca. Zatem w dzisiejszą niedzielę taka zbiórka miała miejsce. Pieniądze zebrane przeznaczone będą na dokończenie murowanego ogrodzenia przy starej plebanii oraz na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Osoby należące do parafialnego Kręgu Biblijnego i inne chcące pogłębić znajomość Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do salki w plebanii w najbliższy wtorek na godz. 19.00.
  1. Nauczycieli i dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Brąchnowie zapraszam w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, na 10.30 na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
  1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 27 czerwca, z podaniem nazwy Żywej Róży i telefonu kontaktowego do Zelatorki.
  1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
  1. Proszę Panie Zelatorki Róż Różańcowych o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
  1. Na ławkach wyłożone zostały programy rekolekcji i peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii oraz teksty okolicznościowych pieśni.
  1. Osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej związku z peregrynacją Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii zapraszam na spotkanie w plebanii w najbliższy czwartek, 24 czerwca, na godz. 19.00.
  1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu bezbarwnych rzeczy szklanych.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

20 czerwca 2021 – XII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. rodzice Jan i Stefania Rząd z okazji imienin i urodzin Jana

10.30 – śp. Halina i Ryszard Kościecha