Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (20 czerwca 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 100 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele po Mszach świętych.
 1. Kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji, którzy się zapisali we wrześniu zeszłego roku, zapraszam, po przerwie covidowej, do kościoła w Biskupiach na spotkanie informacyjno-formacyjne w dzisiejszą niedzielę, 20 czerwca, na godz. 13.00.
 1. Po covidowej przerwie wznawiam tradycję tzw. zbiórki na cele gospodarcze parafii, która odbywała się w 3 niedzielę miesiąca. Zatem w dzisiejszą niedzielę taka zbiórka miała miejsce. Pieniądze zebrane przeznaczone będą na dokończenie murowanego ogrodzenia przy starej plebanii w Biskupicach oraz na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Nauczycieli i dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Warszewicach zapraszam w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, na 9.15 na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
 1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 27 czerwca, z podaniem nazwy Żywej Róży i telefonu kontaktowego do Zelatorki.
 1. Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Proszę Panią Zelatorkę Róży Różańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
 1. Na ławkach wyłożone zostały programy rekolekcji i peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii oraz teksty okolicznościowych pieśni.
 1. Osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej związku z peregrynacją Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii zapraszam na spotkanie w plebanii w najbliższy czwartek, 24 czerwca, na godz. 19.00.
 1. Proszę o wrzucanie do białego pojemnika przy cmentarzu w Biskupicach bezbarwnych rzeczy szklanych.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

20 czerwca 2021 – XII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Genowefa Hopke z okazji 2 rocznicy śmierci oraz zmarli z Rodzin: Hopke i Bolinowskich

23 czerwca 2021 – Środa – Dzień Ojca

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Erich Jaskulski

25 czerwca 2021 – Piątek

18.00 –

27 czerwca 2021 – XIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Stefania i Władysław Łubianka

Msza na zakończenie roku szkolnego 2020-2021 dla SP w Warszewicach