Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą – Niedzielę Uroczystości NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji (27 czerwca 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Można korzystać z toalety w nowo wyremontowanej starej plebanii. Toaleta otwarta jest w niedziele oraz podczas pogrzebów i ślubów. Proszę o pozostawienie porządku przez osoby z niej korzystające.
  1. W tym ostatnim tygodniu czerwca, Nabożeństwa czerwcowe będą w kościele w Biskupicach w poniedziałek i wtorek po Mszach świętych o 19.00, a w środę – przed Mszą o 19.00 oraz dziś, w niedzielę – po Mszy o 12.00.
  1. Na ławkach wyłożone zostały programy rekolekcji i peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii oraz teksty okolicznościowych pieśni. Rekolekcje przygotowujące do peregrynacji zaczynamy od jutra. W środę podczas każdej Mszy zbierane będą ofiary jako materialne podziękowanie od naszej Parafii za wygłoszone rekolekcyjne słowo ks. Andrzejowi Kowalskiemu, jeszcze przez kilka dni, ojcowi duchownemu naszego WSD w Toruniu, a od 1 lipca – proboszczowi toruńskiej parafii MB Królowej Polski. Bóg zapłać za ofiary.
    Od czwartku, 1 lipca, do ok. południa w piątek, 2 lipca, w biskupickim kościele gościć będziemy Obraz Świętej Rodziny. Obraz z parafii Przeczno przybędzie do nas ok. 18.45. Ok. 19.00 nastąpi uroczyste Jego wprowadzenie i celebrowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa seniora Andrzeja Suskiego.
    Zapraszam do uczestnictwa w zorganizowanych nabożeństwach i do prywatnej modlitwy przed Obrazem Świętej Rodziny w celu wyproszenia potrzebnych łask dla naszych rodzin, często doświadczonych przez państwowe obostrzenia koronawirusowe ograniczające praktykowanie wiary.
  1. W środę, 30 czerwca, na 15.00 zapraszam lektorów i ministrantów na zbiórkę do kościoła w celu omówienia peregrynacyjnej Mszy świętej z udziałem Ks. Biskupa Seniora.
  1. W piątek, 2 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.
  1. W najbliższą sobotę, 3 lipca, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski, z uwagi na wyjazd do Chełmna, od godz. 8.00, a na 9.00 – na Mszę świętą.
  1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list do dzisiaj.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na zeszłoniedzielną zbiórkę gospodarczą w wysokości 1680 zł, które przeznaczone będą na dokończenie murowanego ogrodzenia przy starej plebanii oraz na bieżące opłaty. Pomalowanie zostały drzwi wejściowe do kościoła. Za tę pracę serdecznie dziękuję panu Olgierdowi Jonatowskiemu z Brąchnowa. Naprawione i nastrojone też zostały kościelne organy. Za co dziękuję panu Waldemarowi Olszewskiemu z Chełmna.
  1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią i Komunią świętą odwiedzę w piątek, 23 lipca, od godz. 10.00.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Łukasz Dziukowski z Zamku Bierzgłowskiego oraz Aleksandra Urszula Tchorzewska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

27 czerwca 2021 – XIII Niedziela Zwykła, Niedziela Uroczystości NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji

7.45 – śp. Stefania i Jan Zakrzewscy

10.30 – śp. Cecylia i Franciszek Pawlikowscy oraz zmarli z Rodziny