Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą – Niedzielę Uroczystości NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji (27 czerwca 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w kościele po Mszach świętych.
 1. Na ławkach wyłożone zostały programy rekolekcji i peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny w naszej Parafii oraz teksty okolicznościowych pieśni. Rekolekcje przygotowujące do peregrynacji zaczynamy od jutra. W środę podczas Mszy zbierane będą ofiary jako materialne podziękowanie od naszej Parafii za wygłoszone rekolekcyjne słowo ks. Andrzejowi Kowalskiemu, jeszcze przez kilka dni, ojcowi duchownemu naszego WSD w Toruniu, a od 1 lipca – proboszczowi toruńskiej parafii MB Królowej Polski. Bóg zapłać za ofiary.
  Od czwartku, 1 lipca, do ok. południa w piątek, 2 lipca, w biskupickim kościele gościć będziemy Obraz Świętej Rodziny. Obraz z parafii Przeczno przybędzie do nas ok. 18.45. Ok. 19.00 nastąpi uroczyste Jego wprowadzenie i celebrowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa seniora Andrzeja Suskiego.
  W warszewickiej świątyni Obraz Świętej Rodziny wprowadzony zostanie w piątek, 2 lipca, o 12.00. O 16.00 sprawowana będzie Msza kończąca czas peregrynacji tego Obrazu w naszej Parafii, po której przewieziony on zostanie do parafii Świerczynki.
  Zapraszam do uczestnictwa w zorganizowanych nabożeństwach i do prywatnej modlitwy przed Obrazem Świętej Rodziny w celu wyproszenia potrzebnych łask dla naszych rodzin, często doświadczonych przez państwowe obostrzenia koronawirusowe ograniczające praktykowanie wiary.
 1. W piątek, 2 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 15.15, a na 16.00 – na Mszę świętą z wystawieniem NS nabożeństwem pierwszopiątkowym.
 1. Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 13.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 27 czerwca, z podaniem nazwy Żywej Róży i telefonu kontaktowego do Zelatorki.
 1. Chorych z Warszewic ze spowiedzią i Komunią świętą odwiedzę w czwartek, 22 lipca, od godz. 10.00.
 1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Łukasz Dziukowski z Zamku Bierzgłowskiego oraz Aleksandra Urszula Tchorzewska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
 1. Dziękuję pani Grażynie Bartkowiak za upranie białych ornatów.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

27 czerwca 2021 – XIII Niedziela Zwykła, Niedziela Uroczystości NMP Nieustajacej Pomocy Głównej Patronki Diecezji

9.15 – śp. Stefania i Władysław Łubianka

Msza na zakończenie roku szkolnego 2020-2021 dla SP w Warszewicach

28 czerwca 2021 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Ireneusza

17.00 –

29 czerwca 2021 – Wtorek – Uroczystość śśw. Ap Piotra i Pawła

17.00 –

30 czerwca 2021 – Środa

17.00 –

2 lipca 2021 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca – Drugi Dzień Peregrynacji

12.00 – Powitanie Obrazu Świętej Rodziny w kościele warszewickim

15.15 – możliwość skorzystania ze spowiedzi

16.00 – Msza święta dziękczynna z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

Zawierzenie Parafii Świętej Rodzinie

Błogosławieństwo obrazów i obrazków Świętej Rodziny

Wystawienie NS i Nabożeństwo Pierwszopiątkowe

Pożegnanie Obrazu Świętej Rodziny i przekazanie do parafii w Świerczynkach

4 lipca 2021 – XIV Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Stanisław Jaskulski z okazji 7 rocznicy śmierci