Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą (18 lipca 2021) – Biskupice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W dzisiejszą niedzielę, 18 lipca, odbywa się tradycyjna zbiórka gospodarcza z przeznaczeniem na opłacenie prac konserwatorskich przy drzwiach kościoła oraz na dokończenie płotu przy starej plebani. Zakupiono nowe krzesła do kostnicy.
  1. W czwartek, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę, 25 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Proszę ministrantów i lektorów do służenia podczas tych uroczystości. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę także dziewczynki do sypania kwiatów podczas tej procesji. Nie będzie Mszy o 10.30.
  1. Z uwagi na przypadające w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, chętnym zostaną poświęcone samochody i inne pojazdy mechaniczne na parkingu przy kościele w najbliższą sobotę, 24 lipca, ok. 10.30.
  1. Msza święta przedodpustowa z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem fatimskim dla seniorów z Parafii sprawowana będzie w sobotę, 24 lipca, o godz. 18.00. Od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, 23 lipca, od godz. 10.00.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Krystian Marek Blachowski z Brąchnowa oraz Klaudia Magdalena Kowalczyk z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

18 lipca 2021 – XVI Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Stefania Gajtkowska w 2 rocznicę śmierci oraz śp. Jan Gajtkowski w 14 rocznicę śmierci

10.30 – śp. Anna, Marianna i Józef Holak

12.00śp. Lidia Balicka

19 lipca 2021 – Poniedziałek

17.00 – śp. Marian Kowalski z okazji 11 rocznicy śmierci

20 lipca 2021 – Wtorek

17.00 – śp. Czesław Walter z okazji rocznicy urodzin i śmierci

21 lipca 2021 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. córka Małgorzata Bąk z okazji 19 rocznicy śmierci oraz śp. mąż Mieczysław Syrocki

22 lipca 2021 – Czwartek – Święto św. Marii Magdaleny

17.00– śp. Feliks Lewandowski – Msza popogrzebowa – intencja od Bogumiły i Michała Grabowskich z Synkami

23 lipca 2021 – Piątek – Święto św. Brygidy, patronki Europy

15.00 – chrzest: Jan Jasiński

17.00 –

24 lipca 2021 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne św. Kingi

10.00 – śp. Wiesław Cichoracki z okazji 1 rocznicy śmierci

Święcenie samochodów

12.00 – chrzest: Lena Magdalena Szymańska

18.00 – Msza święta wigilijna przedodpustowa w intencji chorych i seniorów Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

25 lipca 2021 – XVII Niedziela ZwykłaNiedziela Odpustu Parafialnego św. Marii Magdaleny

7.45 – śp. Stefania i Jan Zakrzewscy

12.00Suma Odpustowa w intencji Parafian z procesją