Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą (18 lipca 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W dzisiejszą niedzielę, 18 lipca, odbywa się tradycyjna zbiórka gospodarcza z przeznaczeniem na bieżące opłaty.
  1. W czwartek, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w kościele w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 25 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00.
  1. Msza święta przedodpustowa z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem fatimskim dla seniorów z Parafii sprawowana będzie w kościele w Biskupicach w sobotę, 24 lipca, o godz. 18.00. Od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  1. Z uwagi na przypadające w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, chętnym zostaną poświęcone samochody i inne pojazdy mechaniczne na parkingu przy kościele w Biskupicach w najbliższą sobotę, 24 lipca, ok. 10.30.
  1. Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 22 lipca, od godz. 10.00.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Krystian Marek Blachowski z Brąchnowa oraz Klaudia Magdalena Kowalczyk z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

18 lipca 2021 – XVI Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Tadeusz Iwicki z okazji 3 rocznicy śmierci

21 lipca 2021 – Środa

18.00 – śp. Stanisław Tarkowski i zmarli z rodzin: Tarkowskich i Pawlak

23 lipca 2021 – Piątek – Święto św. Brygidy, patronki Europy

18.00 – śp. Zenona Lemańska z okazji 37 rocznicy śmierci oraz śp. Włodzimierz Lemański

25 lipca 2021 – XVII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Tadeusz Sobiesiak z okazji 25 rocznicy śmierci oraz śp. Ryszard Sobiesiak z okazji 10 rocznicy śmierci