Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą – niedzielę odpustu parafialnego św. Marii Magdaleny (25 lipca 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W miniony czwartek, 22 lipca, przypadało święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w dzisiejszą niedzielę, 25 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o 10.30.
  1. Zgodnie z zeszłoniedzielnym apelem przewodniczącego episkopatu polski – ks. abpa Stanisława Gądeckiego – dziś przy wyjściu odbywa się zbiórka dodatkowa na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary w wysokości 1400 zł jako tradycyjna zbiórka gospodarcza z przeznaczeniem na opłacenie prac konserwatorskich przy drzwiach kościoła oraz na dokończenie płotu przy starej plebani. Zakupiono nowe krzesła do kostnicy. Zrobiono elektroniczne odsłanianie obrazu MB Nieustającej Pomocy, za co dziękuję panu Maciejowi Walter z Warszewic, oraz wymieniono materiał pod obrazem, za co dziękuję Paniom: Ewelinie Łuczak, Marii Brzoska i Monice Skiba-Puczkarskiej.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

25 lipca 2021 – XVII Niedziela ZwykłaNiedziela Odpustu Parafialnego św. Marii Magdaleny

7.45 – śp. Stefania i Jan Zakrzewscy

12.00Suma Odpustowa w intencji Parafian z procesją