Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą – niedzielę odpustu parafialnego św. Marii Magdaleny (25 lipca 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W miniony czwartek, 22 lipca, przypadało święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w dzisiejszą niedzielę, 25 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie w kościele w Biskupicach o godz. 12.00.
  1. Zgodnie z zeszłoniedzielnym apelem przewodniczącego episkopatu polski – ks. abpa Stanisława Gądeckiego – dziś przy wyjściu odbywa się zbiórka dodatkowa na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary w wysokości 490 zł jako tradycyjna zbiórka gospodarcza z przeznaczeniem na bieżące opłaty. Dziękuję też pani Danieli Hermann za ofiarę w wysokości 300 zł.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

25 lipca 2021 – XVII Niedziela Zwykła

Niedziela Odpustu Parafialnego św. Marii Magdaleny

9.15 – śp. Tadeusz Sobiesiak z okazji 25 rocznicy śmierci oraz śp. Ryszard Sobiesiak z okazji 10 rocznicy śmierci

28 lipca 2021 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Aleksandra i Franciszek Musiałowscy oraz śp. Józef Raciniewski i śp. Wiesław Żurawik

30 lipca 2021 – Piątek

18.00 –

1 sierpnia 2021 – XVIII Niedziela ZwykłaNarodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

9.15 – śp. rodzice: Maria i Leon Piątkowscy oraz śp. Zofia i Jan Banaszek