Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziś, 1 sierpnia, rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do dołączenie do tej prośby w swych prywatnych modlitwach.
  1. W piątek, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Na wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi zapraszam od 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.
  1. W sobotę, 7 sierpnia, przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.
  1. Dziękuję za ofiary z całości naszej Parafii w wysokości 1450 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii. Bóg zapłać.
  1. Jeszcze raz dziękuję za obecność i pomoc w przeżyciu zeszłoniedzielnego dorocznego Odpustu Parafialnego. Szczególnie dziękuję: Ks. Andrzejowi Kowalskiemu – za celebrowanie Mszy przedodpustowej dla seniorów parafii z namaszczeniem chorych i błogosławieństwem fatimskim oraz Sumy Odpustowej i wygłoszone homilie, Księżom gościom i diakonowi Mariuszowi Malinowskiemu za uczestnictwo w uroczystościach odpustowych, lektorom i ministrantom, siostrze Janinie Żeglarskiej i pani Alinie Jonatowskiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki na procesji, pani organistce Marzannie Piórkowskiej, panu sołtysowi Brąchnowa Januszowi Brzoska za udostępnienie nagłośnienia, Druhom Strażakom z OSP Biskupice za pomoc w procesji, Paniom niosącym feretrony i flagi podczas procesji, paniom Dekoratorkom: Ewelinie Łuczak, Marii Brzoska i Monice Skiba-Puczkarskiej za dekoracje i wystrój kwiatowy, Paniom z KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie obiadu odpustowego w plebanii, panu Wojciechowi Paciorek i lektorom za ustawienie i zdemontowanie ołtarza przy kostnicy, panu Andrzejowi Sowa za ścięcie trawy przy kościele, pani Wioletcie Muszytowskiej za posprzątanie kościoła oraz panu Markowi Cichorackiemu za utylizację nieczystości z nowej plebanii.
  1. W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum „Nadzieja” z Torunia, które opiekuje się stacjonarnie 12 dziećmi. Pod opieką Hospicjum w domu pozostaje 80 dzieci. Hospicjum jest w rozbudowie, aby zwiększyć ilość miejsc dla małych podopiecznych i polepszyć warunki ich pobytu. Dodatkowo potrzeba pieniędzy na bieżącą opiekę nad dziećmi. Już dziś dziękuję za złożone dla Hospicjum „Nadzieja” ofiary.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny, a także Kalendarze z Papieskimi Intencjami Misyjnymi na 2022 rok w cenie po 6 zł.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Artur Jan Piotrowski z Torunia oraz Kamila Katarzyna Krakowiak z Torunia – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

1 sierpnia 2021 – XVIII Niedziela ZwykłaNarodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

7.45 – śp. Franciszek i Marta Żelazko

10.30 śp. Władysława i Szczepan Przybyszewscy oraz śp. Jan i Władysława Chejda