Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziś, 1 sierpnia, rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do dołączenie do tej prośby w swych prywatnych modlitwach.
  1. W piątek, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Na wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi zapraszam od 18.00, a na 18.15 – na Mszę świętą.
  1. Dziękuję za ofiary zebrane z całości naszej Parafii w wysokości 1450 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii. Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum „Nadzieja” z Torunia, które opiekuje się stacjonarnie 12 dziećmi. Pod opieką Hospicjum w domu pozostaje 80 dzieci. Hospicjum jest w rozbudowie, aby zwiększyć ilość miejsc dla małych podopiecznych i polepszyć warunki ich pobytu. Dodatkowo potrzeba pieniędzy na bieżącą opiekę nad dziećmi. Już dziś dziękuję za złożone dla Hospicjum „Nadzieja” ofiary.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny, a także Kalendarze z Papieskimi Intencjami Misyjnymi na 2022 rok w cenie po 6 zł.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Artur Jan Piotrowski z Torunia oraz Kamila Katarzyna Krakowiak z Torunia – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

1 sierpnia 2021 – XVIII Niedziela ZwykłaNarodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

9.15 – śp. rodzice: Maria i Leon Piątkowscy oraz śp. Zofia i Jan Banaszek

4 sierpnia 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Anna, Jan i Stefania Lewandowscy oraz zmarłe Rodzeństwo

6 sierpnia 2021 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca – Święto Przemienienia Pańskiego

18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.15 –

8 sierpnia 2021 – XVIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Urszula Szarek w 18 rocznicę śmierci