Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą (8 sierpnia 2021) – Biskupice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum „Nadzieja” z Torunia, które opiekuje się stacjonarnie 12 dziećmi. Pod opieką Hospicjum w domu pozostaje 80 dzieci. Hospicjum jest w rozbudowie, aby zwiększyć ilość miejsc dla małych podopiecznych i polepszyć warunki ich pobytu. Dodatkowo potrzeba pieniędzy na bieżącą opiekę nad dziećmi. Dziękuję za złożone dla Hospicjum „Nadzieja” ofiary.
  1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Proszę o przyniesienie bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż, które podczas Mszy zostaną poświęcone.
  1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, podczas Mszy o 12.00 odbędą się doroczne Dożynki dla sołectw: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Podczas tej Mszy będziemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne zebrane plony w Parafii.
  1. Na tę uroczystość zapraszają też Panowie Sołtysi, Rady Sołeckie oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Biskupic i Brąchnowa. O 11.45 przemarsz z wieńcami dożynkowymi spod biskupickiej Świetlicy Wiejskiej na Mszę do kościoła w Biskupicach. Po Mszy powrót z wieńcami do Świetlicy i rozpoczęcie Dożynkowej Biesiady do północy.
  1. Też w przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, w trzecią niedzielę miesiąca, odbędzie się tradycyjna zbiórka na cele gospodarcze parafii i bieżące opłaty.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Artur Jan Piotrowski z Torunia oraz Kamila Katarzyna Krakowiak z Torunia – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

8 sierpnia 2021 – XIX Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Henryk Mądzielewski i śp. Andrzej Wiśniewski

10.30 śp. Maria Kubacka z okazji urodzin

12.00śp. Jadwiga Cichoracka z okazji 4 rocznicy śmierci

9 sierpnia 2021 – Poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

17.00 – śp. Józef, Maria, Czesława, Adam i Marta Kościelscy

10 sierpnia 2021 – Wtorek – Święto św. Wawrzyńca

17.00 – śp. Teodor Balicki z okazji 3 rocznicy śmierci

11 sierpnia 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Klary

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Ignacy Szopa z okazji 54 rocznicy śmierci

12 sierpnia 2021 – Czwartek

17.00– śp. Rafał Świebodziński w 17 rocznicę śmierci

13 sierpnia 2021 – Piątek

15.30 – Msza dziękczynna z okazji 50 rocznicy ślubu państwa Kazimierza i Bożeny Dulskich z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie

17.00 – śp. Marian Kowalski z okazji urodzin

14 sierpnia 2021 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego

10.00 – śp. Ludwika i Konstanty Kotkiewicz oraz zmarli z Rodziny Ryńskich z prośbą o łaskę nieba

15 sierpnia 2021 – XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Niedziela Dożynek Sołecko-Parafialnych

7.45 – śp. Lidia Balicka z okazji urodzin oraz śp. Mirosław Dynasiński

10.30 śp. Józefa z okazji 11 rocznicy śmierci i Jan Stanisławiak oraz śp. Maria, Józef i Czesława Kościelscy

12.001/ Msza dziękczynna za zebrane tegoroczne plony w sołectwach: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice

2/ śp. Edward Syrocki oraz śp. Mieczysław i Cecylia Lewandowscy