Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą (8 sierpnia 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum „Nadzieja” z Torunia, które opiekuje się stacjonarnie 12 dziećmi. Pod opieką Hospicjum w domu pozostaje 80 dzieci. Hospicjum jest w rozbudowie, aby zwiększyć ilość miejsc dla małych podopiecznych i polepszyć warunki ich pobytu. Dodatkowo potrzeba pieniędzy na bieżącą opiekę nad dziećmi. Już dziś dziękuję za złożone dla Hospicjum „Nadzieja” ofiary
  1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Proszę o przyniesienie bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż, które podczas Mszy zostaną poświęcone.
  1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, w trzecią niedzielę miesiąca, odbędzie się tradycyjna zbiórka na cele gospodarcze parafii i bieżące opłaty.
  1. Także w przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, podczas Mszy o 12.00 w kościele parafialnym w Biskupicach odbędą się doroczne Dożynki dla sołectw: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Podczas tej Mszy będziemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne zebrane plony w Parafii.
  1. W ramach Dożynek Sołeckich Pan Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Warszewicach zaprasza całe rodziny wraz z dziećmi na Festyn Rodzinny i zabawę taneczną przy Orliku w Warszewicach w niedzielę, 15 sierpnia, od 15.00.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Artur Jan Piotrowski z Torunia oraz Kamila Katarzyna Krakowiak z Torunia – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

8 sierpnia 2021 – XVIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Urszula Szarek w 18 rocznicę śmierci

11 sierpnia 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Klary

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. –

13 sierpnia 2021 – Piątek

18.00

15 sierpnia 2021 – XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Niedziela Dożynek Sołecko-Parafialnych

9.15 – śp. Michał Bartkowiak z okazji 15 rocznicy śmierci