Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą – uroczystość Wniebowzięcia NMP, niedziela dożynek sołecko-parafialnych (15 sierpnia 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W dzisiejszą niedzielę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy zostaną poświęcone bukiety z kwiatów, ziół i kłosów zbóż.
  1. Dziś podczas Mszy o 12.00 w kościele parafialnym w Biskupicach odbędą się doroczne Dożynki dla sołectw: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Podczas tej Mszy będziemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne zebrane plony w Parafii.
  1. W ramach Dożynek Sołeckich Pan Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Warszewicach zaprasza całe rodziny wraz z dziećmi na Festyn Rodzinny i zabawę taneczną przy Orliku w Warszewicach dziś od 15.00.
  1. Dziś także przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjna kolekta przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii i bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Gajtkowski z Brąchnowa oraz Agata Wanda Noworacka z Biskupic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

15 sierpnia 2021 – XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Niedziela Dożynek Sołecko-Parafialnych

9.15 – śp. Michał Bartkowiak z okazji 15 rocznicy śmierci

18 sierpnia 2021 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – Dziękczynna z okazji 18 rocznicy urodzin Dawida z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę NMP

20 sierpnia 2021 – Piątek

18.00

22 sierpnia 2021 – XXI Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Tomasz i Roman Łuczak oraz zmarli Rodzice i zmarli z rodziny Pawlak