Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą (22 sierpnia 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w tradycyjnych Dożynkach Sołecko-Parafialnych, które odbyły się w zeszłą niedzielę. Dziękuję przedstawicielom i delegacjom sołectw Biskupice, Brąchnowo i Warszewice za obecność ze swoimi wieńcami dożynkowymi. Bóg zapłać za świadectwo wiary i przywiązania do polskiej tradycji dziękczynienia Bogu za zebrane plony.
 1. Dziękuję za ofiary w Parafii w wysokości 1.590 zł na zeszłoniedzielną tradycyjną kolektę przeznaczoną na cele gospodarcze parafii i bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z Warszewic rozpoczynającą za półtora tygodnia nowy rok szkolny zapraszam na Mszę świętą w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, na godzinę 9.15. Proszę dzieci klasy I o przyjście z tornistrami i przyborami szkolnymi. Zostaną one poświęcone, aby dobrze służyły w zdobywaniu wiedzy.
 1. Kandydatów do wrześniowego bierzmowania zapraszam na spotkanie do kościoła w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, po Mszy o godz. 12.00.
 1. Proszę Panią Zelatorkę Róży Rożańcowej o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
 1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
 1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Gajtkowski z Brąchnowa oraz Agata Wanda Noworacka z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
 1. Wczoraj w kościele w Biskupicach odbył się pogrzeb zmarłej 19 sierpnia w wieku 96 lat mieszkanki Warszewic śp. Janiny Kachniarz. Rodzinie zmarłej składam raz jeszcze kondolencje.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

22 sierpnia 2021 – XXI Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Tomasz i Roman Łuczak oraz zmarli Rodzice i zmarli z Rodziny Pawlik

25 sierpnia 2021 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Ewa Santorek z okazji urodzin

27 sierpnia 2021 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. Moniki

18.00 śp. Szczepan Katarzyński z okazji urodzin

29 sierpnia 2021 – XXII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Mieczysław Kufel z okazji 40 rocznicy śmierci

Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla SP w Warszewicach