Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (29 sierpnia 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w tradycyjnych Dożynkach Gminnych, które odbyły się w zeszłą niedzielę. Dziękuję przedstawicielom i delegacjom sołectw Biskupice i Brąchnowo za obecność ze swoimi wieńcami dożynkowymi. Bóg zapłać za świadectwo wiary i przywiązania do polskiej tradycji dziękczynienia Bogu za zebrane plony.
  1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam dzieci chętne do śpiewania podczas Mszy niedzielnych o 10.30 na pierwszą powakacyjną próbę scholii, która odbędzie się w salce w plebanii w najbliższy czwartek, 2 września, o 18.00.
  1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, 3 września, od godz. 10.00.
  1. W piątek, 3 września, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą. Tego dnia do skorzystania ze spowiedzi zachęcam dzieci, które rok temu, 13 września 2020 roku, przystąpiły do I Komunii Świętej, a które w niedzielę, 12 września, podczas Mszy o 10.30 będą obchodziły swoją rocznicę pełnego uczestnictwa w Eucharystii.
  1. W najbliższą sobotę, 4 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

– intencja od Jadwigi Lewandowskiej i Wiesi Król z Rodziną

4 września 2021 – Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca

9.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski