Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (29 sierpnia 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 2 września, od godz. 10.00.
  1. W piątek, 3 września, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą. Tego dnia do skorzystania ze spowiedzi zachęcam dzieci, które rok temu, 13 września 2020 roku, przystąpiły do I Komunii Świętej, a które w niedzielę, 12 września, podczas Mszy o 9.15 będą obchodziły swoją rocznicę pełnego uczestnictwa w Eucharystii.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

29 sierpnia 2021 – XXII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Mieczysław Kufel z okazji 40 rocznicy śmierci

Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla SP w Warszewicach

1 września 2021 – Środa – 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. –

3 września 2021 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

Wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15

5 września 2021 – XXIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Stefania i Władysław Janczak oraz śp. Władysława i Wacław Basiewicz