Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą (5 września 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziś, zgodnie z prośbą przewodniczącego Episkopatu Polski, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka dodatkowa na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. W środę, 8 września, przypada liturgiczne święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane „Matki Boskiej Siewnej”. Tego dnia święci się ziarno pod bieżące i przyszłoroczne zasiewy. Z tego względu szczególnie na Mszę tego dnia zapraszam rolników z naszej Parafii z woreczkami ziarna do poświęcenia.
  1. W najbliższą sobotę, 11 września, 27-osobowa grupa młodzieży z naszej Parafii otrzyma z rak ks. bpa Wiesława Śmigla, Ordynariusza naszej Toruńskiej Diecezji, sakrament bierzmowania. Msza święta rozpocznie się o godz. 16.00.
  1. Dzieci, które 13 września zeszłego roku przystąpiły do I Komunii Świętej zapraszam w strojach galowych w przyszłą niedzielę, 12 września, na Mszę na godz. 10.30, aby wspólnie przeżywać rocznicę tego wydarzenia.
  1. W przyszłą niedzielę, 12 września, Mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się tradycyjna coroczna 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie w przyszłą niedzielę, 12 września.
  1. Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic zaprasza na Festyn „Szczepimy się z KGW”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 września, od 14.00 do 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, degustacja wypieków KGW, konkursy dla dzieci, fotobudka, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
  1. W zeszłą środę, 1 września, odbył się pogrzeb, zmarłego wieku 86 lat pochodzącego z parafii, a zamieszkałego w Toruniu, śp. Kazimierza Socha.
  1. Jutro, w poniedziałek 6 września, o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb, zmarłego 31 sierpnia w wieku 68 lat, mieszkańca Biskupic, śp. Jana Kozimor. Różaniec za zmarłego w kościele dziś o 19.00, a jutro, w kostnicy, o 13.30. W czasie jutrzejszego różańca będzie możliwość wyspowiadania się w kościele.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

5 września 2021 – XXIII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Urszula i Walenty Cichoraccy oraz śp. Felicja, Marian i Bogdan Sztyrbiccy

10.30 śp. Jakub Kubacki z okazji 11 rocznicy śmierci