Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą (5 września 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Dziś, zgodnie z prośbą przewodniczącego Episkopatu Polski, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka dodatkowa na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. W środę, 8 września, przypada liturgiczne święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane „Matki Boskiej Siewnej”. Tego dnia święci się ziarno pod bieżące i przyszłoroczne zasiewy. Z tego względu szczególnie na Mszę tego dnia zapraszam rolników z naszej Parafii z woreczkami ziarna do poświęcenia.
 1. W piątek, 10 września, na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszam fundatorów i osoby zaangażowane w postawienie nowego Krzyża na Zawiszówce. Po tej Mszy, sprawowanej w ich intencji, odbędzie się poświęcenie tego Krzyża.
 1. W najbliższą sobotę, 11 września, 27-osobowa grupa młodzieży z naszej Parafii otrzyma z rak ks. bpa Wiesława Śmigla, Ordynariusza naszej Toruńskiej Diecezji, sakrament bierzmowania. Msza święta w kościele w Biskupiach rozpocznie się o godz. 16.00.
 1. Dzieci, które 13 września zeszłego roku przystąpiły do I Komunii Świętej zapraszam w strojach galowych w przyszłą niedzielę, 12 września, na Mszę na godz. 9.15, aby wspólnie przeżywać rocznicę tego wydarzenia.
 1. W przyszłą niedzielę, 12 września, Mszą świętą w kościele w Biskupicach o godz. 18.00 rozpocznie się tradycyjna coroczna 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Część Adoracji parafialnej dla Warszewic odbywać się będzie w poniedziałek, 13 września, od 11.00 i zakończy się Mszą świętą w warszewickiej świątyni o godz. 18.00. Plan Adoracji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
 1. Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic zaprasza na Festyn „Szczepimy się z KGW”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 września, od 14.00 do 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, degustacja wypieków KGW, konkursy dla dzieci, fotobudka, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

5 września 2021 – XXIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Stefania i Władysław Janczak oraz śp. Władysława i Wacław Basiewicz

8 września 2021 – Środa – Święto Narodzenia NMP – „Matki Boskiej Siewnej”

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Zygmunt Pardyka z okazji 19 rocznicy śmierci

10 września 2021 – Piątek

15.00 – Msza ślubna: Artur Piotrowski – Kamila Krakowiak

18.00 – Msza w intencji fundatorów i osób zaangażowanych w postawienie nowego Krzyża na Zawiszówce

Poświęcenie Krzyża na Zawiszówce

12 września 2021 – XXIV Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Antonina i Józef Sztejkowscy

Rocznica I Komunii Świętej z 2020 roku