Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą (12 września 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeżycie wczorajszej uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Bóg zapłać.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania. Jest to czas modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym roku jest on pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.
  1. Dziś na Mszy o 10.30 dzieci, które 13 września zeszłego roku przystąpiły do I Komunii Świętej, będą wspólnie przeżywać rocznicę tego wydarzenia.
  1. Dziś po południu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się tradycyjna coroczna 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończy się ona jutro, w poniedziałek, Mszą sprawowaną w warszewickiej świątyni o godz. 18.00. Plan Adoracji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
  1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam dzieci chętne do śpiewania podczas Mszy niedzielnych o 10.30 na próbę scholii, która odbędzie się w salce w plebanii w najbliższy czwartek, 16 września, o 18.00.
  1. Zapraszam chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, do dołączenia do grona ministrantów.
  1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się dziś w Warszawie.
  1. Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic zaprasza na Festyn „Szczepimy się z KGW”, który odbędzie się w dzisiaj, 12 września, od 14.00 do 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, degustacja wypieków KGW, konkursy dla dzieci, fotobudka, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
  1. Koło Gospodyń Wiejskich „Brąchnowianki” zaprasza także na Festyn „Szczepimy się z KGW”. Odbędzie się on w sobotę, 18 września, od 14.00 do 19.00 na terenie Świetlicy Wiejskiej w Brąchnowie. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, pyszny poczęstunek od KGW, atrakcje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

12 września 2021 – XXIV Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Stanisław Borek w 32 rocznicę śmierci

10.30 śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron