Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą (12 września 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Raz jeszcze dziękuję wszystkim obecnym w zeszłopiątkowym uroczystym poświęceniu nowego Krzyża na Zawiszówce. Bóg zapłać za zaangażowanie w Jego postawienie i wspólną modlitwę.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania. Jest to czas modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym roku jest on pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.
 1. Dziś na Mszy o 9.15 dzieci, które 13 września zeszłego roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wspólnie przeżywają rocznicę tego wydarzenia.
 1. Dziś po południu Mszą świętą w kościele w Biskupicach o godz. 18.00 rozpocznie się tradycyjna coroczna 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Część Adoracji parafialnej dla Warszewic odbywać się będzie w poniedziałek, 13 września, od 11.00 i zakończy się Mszą świętą w warszewickiej świątyni o godz. 18.00. Plan Adoracji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 1. Zapraszam chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, do dołączenia do grona ministrantów.
 1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w Warszawie 12 września.
 1. Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic zaprasza na Festyn „Szczepimy się z KGW”, który odbędzie się w dzisiaj, 12 września, od 14.00 do 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, degustacja wypieków KGW, konkursy dla dzieci, fotobudka, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
 1. Koło Gospodyń Wiejskich „Brąchnowianki” zaprasza także na Festyn „Szczepimy się z KGW”. Odbędzie się on w sobotę, 18 września, od 14.00 do 19.00 na terenie Świetlicy Wiejskiej w Brąchnowie. W programie: upominki dla osób zaszczepionych tego dnia, pyszny poczęstunek od KGW, atrakcje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy i inne atrakcje.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

12 września 2021 – XXIV Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Antonina i Józef Sztejkowscy

Rocznica I Komunii Świętej z 2020 roku

13 września 2021 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma

18.00 – Msza dziękczynna na zakończenie 24-godzinnej, Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafii

15 września 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Wiesław Żurawik z okazji 1 rocznicy śmierci

17 września 2021 – Piątek

18.00 – śp. Zygmunt Starzyk z okazji urodzin oraz śp. Rodzice z obojga stron

19 września 2021 – XXV Niedziela Zwykła

9.15 – Dziękczynna z okazji 75 rocznicy urodzin Danuty Hermann z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę NMP na dalsze lata