Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą – Dzień Migranta i Uchodźcy (26 września 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Z polecenia Episkopatu Polski dziś odbywa się coroczne liczenie praktykujących wiernych w parafiach w Polsce.
 1. Spotkanie organizacyjne dla uczęszczających do klas VIII z Parafii oraz osób starszych jeszcze niebierzmowanych do bierzmowania w 2022 roku odbędzie się w kościele w Biskupicach w dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00.
 1. Dziękuję za zeszłoniedzielne ofiary z całej Parafii w wysokości 1.690 zł złożone na tradycyjną comiesięczną zbiórkę gospodarczą z przeznaczeniem na poręcze i nową bezpieczną kostkę przy kostnicy oraz bieżące opłaty.
 1. Od piątku, 1 października, zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. W piątek rozpocznie się ono o 17.45, w sobotę – od 11.00, a w niedziele – od 8.45. W niedziele proszę o poprowadzenie różańca Różę z Warszewic. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane w piątek i po przyszłej niedzieli, od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających komplet puzzli zostaną ufundowane słodkie nagrody. Dzieci do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.
 1. W piątek, 1 października, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, i różaniec, a na 18.15 – na Mszę świętą.
 1. Proszę o regulowanie wpłat za prenumeratę tygodnika „Niedziela” za IV kwartał 2021 roku w wysokości 70 zł.
 1. Zapraszam chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, do dołączenia do grona ministrantów.
 1. Przy wyjściu można nabywać w cenie 5 zł pobłogosławione poperegrynacyjne obrazki Świętej Rodziny oraz gratisowe obrazki z bł. kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

26 września 2021 – XXVI Niedziela Zwykła – Dzień Migranta i Uchodźcy

9.15 – śp. Michał Bartkowiak z okazji imienin

13.00 – Spotkanie organizacyjne w kościele w Biskupicach dla uczęszczających do klas VIII z Parafii oraz osób starszych jeszcze niebierzmowanych do bierzmowania w 2022 roku

29 września 2021 – Środa – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św. – śp. Irena i Aleksander Szczechowscy w 15 rocznicę śmierci Ireny

1 października 2021 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i okazja do spowiedzi

18.15 – Msza:

2 października 2021 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów

Pierwsza Sobota Miesiąca

11.00 – Różaniec

3 października 2021 – XXVII Niedziela Zwykła

8.45 – Różaniec – prowadzi Róża z Warszewic

9.15 – śp. Halina i Marian Bartkowiak, śp. Wiktoria i Marcin Bartkowiak oraz śp. Józef Bartkowiak