Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą – Niedziela Modlitwy za Synod Biskupów (7 listopada 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Dziękuję za wszelką pomoc w uroczystym przeżyciu Mszy świętej i procesji na naszym biskupickim cmentarzu oraz za świadectwo wiary podczas Uroczystości Wszystkich Świętych.
  1. Kolejne spotkanie formacyjne dla zapisanych kandydatów do bierzmowania w 2022 roku odbędzie się w kościele w Biskupicach dzisiaj, w niedzielę, o godz. 13.00.
  1. Panie Zelatorki Żywych Róż proszę o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
  1. Osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na nadzwyczajne spotkanie w plebanii w Biskupicach w najbliższy wtorek, 9 listopada, na godz. 19.15.
  1. Kolejne spotkanie formacyjne dla grupy biskupickiej dzieci przygotowujących się do I Komunii w 2022 roku odbędzie się w najbliższą środę, 10 listopada, od godz. 17.00.
  1. Pan Sołtys Piotr Łuczak wraz z Radą Sołectwa Biskupice zaprasza wszystkich, którzy chcą uczcić 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w najbliższy czwartek, 11 listopada, do kościoła w Biskupicach na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz.10.00. Po Mszy przy biskupickiej świetlicy wiejskiej odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie narodowego hymnu.
  1. Z uwagi na Święto Niepodległości czwartkowa próba scholii nie odbędzie się.
  1. Osoby należące do naszego parafialnego Zespołu „Caritas” zapraszam na spotkanie w plebanii w Biskupicach w następny czwartek, 18 listopada, na godz. 19.00.
  1. Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 7.45 i 12.00 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 28 listopada. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na potrzeby parafialne.
  1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
  1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii. Prace zakończone zostaną w połowie listopada.
  1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

7 listopada 2021 – XXXII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Kazimierz Betkier z okazji 15 rocznicy śmierci

10.30 śp. Edward Streich z okazji 13 rocznicy śmierci oraz śp. Zygmunt, Genowefa, Irena i Mariola Streich