Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą – Światowy Dzień Ubogich, Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi, Dzień Modlitw w Intencji Polonii (14 listopada 2021) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Osoby należące do naszego parafialnego Zespołu „Caritas” zapraszam na spotkanie w plebanii w Biskupicach w najbliższy czwartek, 18 listopada, na godz. 19.00.
  1. W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę listopada, tradycyjna zbiórka gospodarcza przeznaczona będzie na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
  1. Przy wyjściu wyłożone są ankiety synodalne. Osoby chcące się zaangażować w parafialny etap przygotowawczy do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów proszę o zabranie ze sobą kopii ankiety i obrazka z modlitwą za synod. Pytania te proszę przemodlić, przeanalizować i zapisać wnioski. W celu omówienia przemyśleń zapraszam na spotkanie w plebanii we wtorek, 23 listopada, na godz. 19.15.
  1. Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 9.15 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 28 listopada. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na potrzeby parafialne.
  1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
  1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii w Biskupicach. Prace zakończone zostaną w połowie listopada. Przepraszam za zaistniałe utrudnienia, ale termin prac wyniknął z terminu zakończenia przetargu na wykonawcę.
  1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

14 listopada 2021 – XXXIII Niedziela Zwykła

Światowy Dzień Ubogich

Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi

Dzień Modlitw w Intencji Polonii

9.15 – śp. Edyta Iwańska z 12 rocznicę śmierci oraz śp. Radek Królik

17 listopada 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej

18.00 – śp. Jan Soszka w 1 rocznicę śmierci

19 listopada 2021 – Piątek

18.00 – śp. Teresa i Bogdan Balcerowicz, śp. Elżbieta i Krzysztof Balcerowicz oraz śp. Andrzej i Witold Balcerowicz

21 listopada 2021 – XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

9.15 – śp. Krystyna i Czesław Padykuła oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo