Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (21 listopada 2021) – Biskupice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Dziś, w trzecią niedzielę listopada, tradycyjna zbiórka gospodarcza przeznaczona jest na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
 1. Dziś także, zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbywa się zbiórka dodatkowa na migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.
 1. Przy wyjściu wyłożone są ankiety synodalne. Osoby chcące się zaangażować w parafialny etap przygotowawczy do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów proszę o zabranie ze sobą kopii ankiety i obrazka z modlitwą za synod. Pytania te proszę przemodlić, przeanalizować i zapisać wnioski. W celu omówienia przemyśleń zapraszam na spotkanie w plebanii we wtorek, 23 listopada, na godz. 19.15.
 1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na czwartkową próbę scholii do salki na plebanii na godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które rozprowadzać po rejonie Biskupic i Brąchnowa będzie pan Wojciech Paciorek.
 1. Także w przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka dodatkowa z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 16.00 w środę, 22 grudnia.
 1. Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 7.45 i 12.00 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 28 listopada. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na potrzeby parafialne
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 16 zł świeca duża – 14 zł, świeca mała – 8 zł. Dziękuję za włączenie się także w tym trudnym czasie do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą i w tym roku na naszych stołach wigilijnych.
 1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
 1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii.
 1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

21 listopada 2021 – XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

7.45 – śp. Edward Syrocki z okazji 14 rocznicy śmierci

10.30 śp. Mieczysław w 11 rocznicę śmierci i Jacek Ziółkowscy oraz zmarli rodzice: Kujawscy i Ziółkowscy

12.00śp. Leon Blachowski z okazji 22 rocznicy śmierci oraz śp. Zofia Blachowska

22 listopada 2021 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii

17.00 śp. Marian Lewandowski Msza popogrzebowa

23 listopada 2021 – Wtorek

17.00 – śp. zmarli Rodzice Mądraszewscy, śp. Natalia i Henryk Mądraszewscy oraz śp. Wiktoria Jaskulska

24 listopada 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Dung-Laca

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Józefina Witkowska z okazji 6 rocznicy śmierci i śp. Edmund Witkowski oraz zmarli Dziadkowie z obojga stron

25 listopada 2021 – Czwartek

17.00– śp. Janina i Feliks Noworaccy w rocznice śmierci

26 listopada 2021 – Piątek

17.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 85 rocznicy urodzin Melanii Gajtkowskiej z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie

27 listopada 2021 – Sobota

10.00 – śp. Tekla Kwiatkowska z okazji 1 rocznicy urodzin

28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

7.45 – śp. Władysław Piątkowski z okazji 5 rocznicy śmierci oraz śp. Jadwiga Piątkowska i śp. Kazimierz Kazaniecki

10.30 Z prośbą o łaskę Nieba dla śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji urodzin oraz dla śp. rodziców Bronisławy i Michała Bukowscy

12.00śp. Janina, Henryk i Edyta Iwańscy oraz śp. Violetta Cmiel i zmarli Dziadkowie: Iwańscy i Maciejko