Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (21 listopada 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Dziś, w trzecią niedzielę listopada, tradycyjna zbiórka gospodarcza przeznaczona jest na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
 1. Dziś także, zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbywa się zbiórka dodatkowa na migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.
 1. Przy wyjściu wyłożone są ankiety synodalne. Osoby chcące się zaangażować w parafialny etap przygotowawczy do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów proszę o zabranie ze sobą kopii ankiety i obrazka z modlitwą za synod. Pytania te proszę przemodlić, przeanalizować i zapisać wnioski. W celu omówienia przemyśleń zapraszam na spotkanie w plebanii we wtorek, 23 listopada, na godz. 19.15.
 1. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy o godzinie 12.00 w Biskupiach poświęcone zostaną opłatki wigilijne, które rozprowadzać po rejonie Warszewic będzie pani Grażyna Bartkowiak.
 1. Także w przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka dodatkowa z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 7.00 w środę, 22 grudnia.
 1. Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 9.15 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 28 listopada. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na potrzeby parafialne.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 16 zł świeca duża – 14 zł, świeca mała – 8 zł. Dziękuję za włączenie się także w tym trudnym czasie do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą i w tym roku na naszych stołach wigilijnych.
 1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
 1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii w Biskupicach.
 1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

21 listopada 2021 – XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

9.15 – śp. Krystyna i Czesław Padykuła oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo

24 listopada 2021 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Dung-Laca

18.00 – śp. Bogdan Pardyka z okazji 13 rocznicy śmierci

26 listopada 2021 – Piątek

18.00 – śp. Adela i Stanisław Szatkowscy z okazji 2 rocznicy śmierci Adeli

21 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

9.15 – śp. Czesław Sobiesiak z okazji 2 rocznicy śmierci