Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą – I Niedziela Adwentu (28 listopada 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Bóg zapłać za ofiary w całości Parafii w wysokości 1540 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
  1. Bóg zapłać także za ofiary w wysokości 300 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej na migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Kwota została przelana na konto Caritas Polska.
  1. Dziękuję za zaangażowanie w opracowanie odpowiedzi na ankietę dla Synodu Biskupów naszej parafialnej grupie synodalnej.
  1. Dziś, w niedzielę 28 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które rozprowadzać po rejonie Biskupic i Brąchnowa będzie pan Wojciech Paciorek. Opłatki na stół wigilijny będą rozprowadzane w sobotę 4 grudnia w Brąchnowie i w Biskupicach ul. Kasztanowa, początek od godz. 8.30 oraz w niedzielę 5 grudnia – pozostała część Biskupic – od godz. 13.30
  1. Od jutra, 29 listopada, zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku przez pierwsze dwa tygodnie o 17.00, a od poniedziałku 13 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00. Proszę o przynoszenie lampionów. Dzieci zachęcam do zbierania puzzli do wyklejenia. Za ich zbieranie i wyklejenie pod koniec adwentu dzieci otrzymają, proporcjonalnie do ilości zebranych puzzli, słodkie nagrody. Ustalone godziny sprawowania zamówionych Mszy od 13 grudnia przesunięte są z 17.00 na 16.00. Proszę o kontakt z rodzinami, którym to przesunięcie nie odpowiada.
  1. Dziś po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 16.00 w środę, 22 grudnia.
  1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na piątkową próbę scholi do salki na plebanii na godz. 17.30.
  1. Zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u, które odbędzie się też w piątek w salce plebanijnej na 19.15.
  1. W piątek, 3 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.
  1. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.
  1. Pan Sołtys Piotr Łuczak wraz z Radą Biskupickiego Sołectwa zapraszają wszystkie dzieci z Biskupic na spotkanie ze św. Mikołajem do Świetlicy Wiejskiej w najbliższą sobotę, 4 grudnia, na godz. 15.00.
  1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą będę odwiedzał w piątek 17 grudnia od godz. 10.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, odbędzie się zbiórka dodatkowa w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Dziękuję Paniom Dekoratorkom za przygotowanie wystroju adwentowego w kościele. Bóg zapłać.
  1. Proszę Panie Zelatorki Róż Rożańcowych o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego” i Papieskich Intencji Modlitewnych na 2022 rok.
  1. Decyzją redakcji tygodnika „Niedziela” od przyszłej niedzieli koszt jednego egzemplarza będzie wynosił 8 zł, a naszej wewnętrznej parafialnej prenumeraty od 2022 roku – 80 zł.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża – 14 zł, świeca mała – 8 zł. Dziękuję za włączenie się do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą na naszych stołach wigilijnych.
  1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
  1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii.
  1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
  1. W kostnicy w Biskupicach we wtorek 30 listopada o 14.30 rozpoczną się obrzędy pogrzebowe, zmarłej w wieku 75 lat w miniony czwartek, mieszkanki Warszewic, śp. Teresy Chmura.

BISKUPICE

28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

7.45 – śp. Władysław Piątkowski z okazji 5 rocznicy śmierci oraz śp. Jadwiga Piątkowska i śp. Kazimierz Kazaniecki

10.30 Z prośbą o łaskę Nieba dla śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji urodzin oraz dla śp. rodziców Bronisławy i Michała Bukowscy