Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą – I Niedziela Adwentu (28 listopada 2021) – Biskupice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 135 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 1. Bóg zapłać za ofiary w całości Parafii w wysokości 1540 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
 1. Bóg zapłać także za ofiary w wysokości 300 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej na migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Kwota została przelana na konto Caritas Polska.
 1. Dziękuję za zaangażowanie w opracowanie odpowiedzi na ankietę dla Synodu Biskupów naszej parafialnej grupie synodalnej.
 1. Dziś, w niedzielę 28 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które rozprowadzać po rejonie Biskupic i Brąchnowa będzie pan Wojciech Paciorek. Opłatki na stół wigilijny będą rozprowadzane w sobotę 4 grudnia w Brąchnowie i w Biskupicach ul. Kasztanowa, początek od godz. 8.30 oraz w niedzielę 5 grudnia – pozostała część Biskupic – od godz. 13.30
 1. Od jutra, 29 listopada, zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku przez pierwsze dwa tygodnie o 17.00, a od poniedziałku 13 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00. Proszę o przynoszenie lampionów. Dzieci zachęcam do zbierania puzzli do wyklejenia. Za ich zbieranie i wyklejenie pod koniec adwentu dzieci otrzymają, proporcjonalnie do ilości zebranych puzzli, słodkie nagrody. Ustalone godziny sprawowania zamówionych Mszy od 13 grudnia przesunięte są z 17.00 na 16.00. Proszę o kontakt z rodzinami, którym to przesunięcie nie odpowiada.
 1. Dziś po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 16.00 w środę, 22 grudnia.
 1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na piątkową próbę scholi do salki na plebanii na godz. 17.30.
 1. Zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u, które odbędzie się też w piątek w salce plebanijnej na 19.15.
 1. W piątek, 3 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.
 1. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.
 1. Pan Sołtys Piotr Łuczak wraz z Radą Biskupickiego Sołectwa zapraszają wszystkie dzieci z Biskupic na spotkanie ze św. Mikołajem do Świetlicy Wiejskiej w najbliższą sobotę, 4 grudnia, na godz. 15.00.
 1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą będę odwiedzał w piątek 17 grudnia od godz. 10.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, odbędzie się zbiórka dodatkowa w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Dziękuję Paniom Dekoratorkom za przygotowanie wystroju adwentowego w kościele. Bóg zapłać.
 1. Proszę Panie Zelatorki Róż Rożańcowych o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego” i Papieskich Intencji Modlitewnych na 2022 rok.
 1. Decyzją redakcji tygodnika „Niedziela” od przyszłej niedzieli koszt jednego egzemplarza będzie wynosił 8 zł, a naszej wewnętrznej parafialnej prenumeraty od 2022 roku – 80 zł.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża – 14 zł, świeca mała – 8 zł. Dziękuję za włączenie się do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą na naszych stołach wigilijnych.
 1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
 1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii.
 1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
 1. W kostnicy w Biskupicach we wtorek 30 listopada o 14.30 rozpoczną się obrzędy pogrzebowe, zmarłej w wieku 75 lat w miniony czwartek, mieszkanki Warszewic, śp. Teresy Chmura.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

7.45 – śp. Władysław Piątkowski z okazji 5 rocznicy śmierci oraz śp. Jadwiga Piątkowska i śp. Kazimierz Kazaniecki

10.30 Z prośbą o łaskę Nieba dla śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji urodzin oraz dla śp. rodziców Bronisławy i Michała Bukowscy

12.00śp. Janina, Henryk i Edyta Iwańscy oraz śp. Violetta Cmiel i zmarli Dziadkowie: Iwańscy i Maciejko

29 listopada 2021 – Poniedziałek

17.00 śp. Andrzej Wiśniewski z okazji 2 rocznicy śmierci oraz śp. Henryk Mądzielewski

18.00 śp. Kazimierz Skiba Msza popogrzebowa

30 listopada 2021 – Wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła

14.30 – Msza pogrzebowa: śp. Teresa Chmura z Warszewic

17.00 – śp. Katarzyna Jezierska Msza popogrzebowa

18.00 śp. Marian Lewandowski Msza popogrzebowa – intencja od Rodziny Michalskich

1 grudnia 2021 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Henryk Lewandowski z okazji 1 rocznicy śmierci

2 grudnia 2021 – Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca

17.00– śp. Jan Kozimor Msza popogrzebowa

3 grudnia 2021 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

Wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Ksawerego

17.00 – śp. Helena Walter z okazji 9 rocznicy śmierci oraz śp. Tadeusz i Czesław Walter

4 grudnia 2021 – Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca

9.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski

10.00 – O dobre przygotowanie się Parafian przez czas adwentu do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia

5 grudnia 2021 – II Niedziela Adwentu

Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

7.45 – śp. Sławomir Świeczkowski

10.30 śp. Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00śp. Bronisława i Czesław Małek oraz ich zmarli Rodzice

13.00 Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania