Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą – I Niedziela Adwentu (28 listopada 2021) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeni m kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach może być do 150 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. Bóg zapłać za ofiary w całości Parafii w wysokości 1540 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na opłacenie dodatkowych wywozów śmieci z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach w październiku i listopadzie.
  1. Bóg zapłać także za ofiary w wysokości 300 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej na migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Kwota została przelana na konto Caritas Polska.
  1. W dzisiejszą niedzielę, 28 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy zostały poświęcone opłatki wigilijne, które rozprowadzać w tym tygodniu po rejonie Warszewic będzie pani Grażyna Bartkowiak.
  1. Dziś także odbywa się zbiórka dodatkowa z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 7.00 w środę, 22 grudnia.
  1. Od jutra, 29 listopada, zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 7.00. Proszę o przynoszenie lampionów. Dzieci zachęcam do zbierania puzzli do wyklejenia. Za ich zbieranie i wyklejenie pod koniec adwentu dzieci otrzymają, proporcjonalnie do ilości zebranych puzzli, słodkie nagrody. Zapisane wcześniej intencje Mszy na popołudnie będą sprawowane o ustalonej godzinie, czyli 18.00 w najbliższą środę i 18.15 – w piątek.
  1. Zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u, które odbędzie się też w piątek w salce plebanijnej w Biskupicach na 19.15.
  1. W piątek, 3 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.
  1. Chorych z Warszewic ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą odwiedzę w czwartek 16 grudnia od godz. 11.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, odbędzie się zbiórka dodatkowa w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Dziękuję Pani Dekoratorce za przygotowanie wystroju adwentowego w kościele. Bóg zapłać.
  1. Decyzją redakcji tygodnika „Niedziela” od przyszłej niedzieli koszt jednego egzemplarza będzie wynosił 8 zł, a naszej wewnętrznej parafialnej prenumeraty od 2022 roku – 80 zł.
  1. Proszę Panią Zelatorkę Róży Rożańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego” i Papieskich Intencji Modlitewnych na 2022 rok.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 16 zł świeca duża – 14 zł, świeca mała – 8 zł. Dziękuję za włączenie się także w tym trudnym czasie do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą i w tym roku na naszych stołach wigilijnych.
  1. Proszę o aktualizowanie rezerwacji miejsc pochówku na Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach. Groby i miejsca, których rezerwacje nie będą odnowione, a wygasły kilkanaście lat temu, zostaną zlikwidowane i przeznaczone na nowe miejsca pochówku.
  1. Decyzją pana wójta Gminy Łubianka, Jerzego Zająkała, oraz Radnych Gminnych w celu poprawienia bezpieczeństwa przy kościołach postanowiono sfinansować ze środków gminnych położenie kostki brukowej na parkingu przy starej plebanii w Biskupicach.
  1. W zakrystii oraz telefonicznie można zamawiać Msze święte na przyszły 2022 rok.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
  1. W kostnicy w Biskupicach we wtorek 30 listopada o 14.30 rozpoczną się obrzędy pogrzebowe, zmarłej w wieku 75 lat w miniony czwartek, mieszkanki Warszewic, śp. Teresy Chmura. Różaniec za zmarłą w kościele w Warszewicach odmawiany będzie jeszcze dziś i jutro o 18.00.

WARSZEWICE

28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

9.15 – śp. Czesław Sobiesiak z okazji 2 rocznicy śmierci

29 listopada 2021 – Poniedziałek