Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach może być do 90 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
  1. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas dziękuję za ofiary w wysokości 900 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę przeznaczoną na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii, które wręczane będą po Mszy o 16.00 w środę, 22 grudnia.
  1. W dziś odbywa się zbiórka dodatkowa w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku przez pierwsze dwa tygodnie o 17.00, a od poniedziałku 13 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00. Ustalone godziny sprawowania zamówionych Mszy od 13 grudnia przesunięte są z 17.00 na 16.00.
  1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.
  1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na piątkową próbę scholi do salki na plebanii na godz. 17.45.
  1. Decyzją redakcji tygodnika „Niedziela” od dziś koszt jednego egzemplarza wynosi 8 zł, a nasza wewnętrzna parafialna prenumerata będzie wynosiła od 2022 roku 80 zł.
  1. Dziękuję panom Jarosławowi i Adamowi Brzoska za wymurowanie słupków do płotu przy starej plebanii.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
  1. W minionym tygodniu – we wtorek odbył się pogrzeb śp. Teresy Chmura z Warszewic, a w piątek – śp. Lucyny Ciesielskiej z Biskupic.

BISKUPICE

5 grudnia 2021 – II Niedziela Adwentu

Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza