Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (12 grudnia 2021) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia będzie mogło przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. Dziękuję za ofiary w wysokości 315 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę dodatkową w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania.
  1. Proszę Panie Zelatorki Róż Rożańcowych o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
  1. Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od tego tygodnia od poniedziałku do piątku – o 16.00 ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie. Ustalone godziny sprawowania zamówionych Mszy od 13 grudnia przesunięte są z 17.00 na 16.00.
  1. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na czwartkową próbę scholi do salki na plebanii na godz. 17.45.
  1. Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą odwiedzę w najbliższy piątek 17 grudnia od godz. 10.00.
  1. Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą od księży z dekanatu odbędzie się kościele w Biskupicach w przyszły poniedziałek 20 grudnia w godzinach: od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
  1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów do sprawdzenia.
  1. Przy okazji dzisiejszej Niedzieli Gaudete, zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i końca roku kalendarzowego dziękuję za całoroczne zaangażowanie dla dobra naszej Parafii państwu: Marzannie Piórkowskiej, Marii Brzoska, Monice Puczkarskiej-Skiba, Ewelinie Łuczak, Hannie Pierzchalskiej, Wojciechowi Paciorek, Dorocie Paciorek, Alinie Jonatowskiej, Andrzejowi Sowa, Violetcie Muszytowskiej, Barbarze Owsian, Violetcie Borek, Iwonie Kowalskiej, Grażynie Bartkowiak, Sylwii Niemiec i Ilonie Sołtysiak. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanych w realizację projektu parkingu przy starej plebanii. Bóg zapłać.
  1. Pan Wojciech Paciorek bardzo dziękuje za serdeczne przyjęcie przez Parafian opłatka na stół wigilijny i złożone ofiary. Jeżeli ktoś był nieobecny i nie otrzymał opłatka to można go odebrać w zakrystii.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
  1. Jutro, w poniedziałek 13 grudnia, od 13.00 w biskupickiej kostnicy w rozpoczną się obrzędy pogrzebowe, zmarłego 7 grudnia w wieku 72 lat, mieszkańca Biskupic śp. Czesława Pieniak. Różaniec za Zmarłego rozpocznie się o 12.30. W trakcie różańca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w kościele.

BISKUPICE

12 grudnia 2021 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

7.45 – śp. Tomasz Strużyński z okazji 27 rocznicy śmierci oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo Zimmer

10.30 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Wiktorii z okazji 17. rocznicy urodzin oraz dla Kornelii z okazji 14. rocznicy urodzin