Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (12 grudnia 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia będzie mogło przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziękuję za ofiary w wysokości 145 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę dodatkową w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na bieżące opłaty.
 1. Proszę Panią Zelatorkę Róży Rożańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.
 1. Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 7.00.
 1. Chorych z Warszewic ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą odwiedzę w najbliższy czwartek 16 grudnia od godz. 11.00.
 1. Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą od księży z dekanatu odbędzie się kościele w Warszewicach w przyszły poniedziałek 20 grudnia w godzinach: od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
 1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów do sprawdzenia.
 1. Poświęcone Wigilijne Opłatki można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii i w jej domu.
 1. Proszę o zgłaszanie do pana Sołtysa chęci ofiarowania choinek do kościoła na Boże narodzenie. Potrzebne są dwie choinki o wysokości ok. 4 m każda.
 1. Przy okazji dzisiejszej Niedzieli Gaudete, zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i końca roku kalendarzowego dziękuję za całoroczne zaangażowanie dla dobra naszej Parafii państwu: Marzannie Piórkowskiej, Marii Brzoska, Monice Puczkarskiej-Skiba, Ewelinie Łuczak, Hannie Pierzchalskiej, Wojciechowi Paciorek, Dorocie Paciorek, Alinie Jonatowskiej, Andrzejowi Sowa, Violetcie Muszytowskiej, Barbarze Owsian, Violetcie Borek, Iwonie Kowalskiej, Grażynie Bartkowiak, Sylwii Niemiec i Ilonie Sołtysiak. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję wszystkim zaangażowanych w realizację projektu parkingu przy starej plebanii. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
 1. Jutro, w poniedziałek 13 grudnia, od 13.00 w biskupickiej kostnicy w rozpoczną się obrzędy pogrzebowe, zmarłego 7 grudnia w wieku 72 lat, mieszkańca Biskupic śp. Czesława Pieniak. Różaniec za Zmarłego rozpocznie się o 12.30. W trakcie różańca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w kościele.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

12 grudnia 2021 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

9.15 – śp. Edward Szarek z okazji urodzin i 9 rocznicy śmierci

13 grudnia 2021 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Łucji

Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego w Polsce

7.00 Msza roratnia:

14 grudnia 2021 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża

7.00 Msza roratnia:

15 grudnia 2021 – Środa

7.00 Msza roratnia: śp. Michał Bartkowiak, śp. Wiesław Basiewicz, śp. Bogdan Szubrych, śp. Stanisław Jaskulski i śp. Józef Bartkowiak

16 grudnia 2021 – Czwartek

7.00 Msza roratnia:

17 grudnia 2021 – Piątek

7.00 Msza roratnia:

19 grudnia 2021 – IV Niedziela Adwentu

9.15 – śp. Erich i Stanisław Jaskulscy oraz śp. Helena, Stanisław, Kazimierz i Michał Bartkowiak