Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu (19 grudnia 2021) – Biskupice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na opłacenie ogrzewania. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Zapraszam na ostatnie w tegorocznym Adwencie Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do czwartku o 16.00 ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie. Ustalone godziny sprawowania zamówionych Mszy od 13 grudnia przesunięte są z 17.00 na 16.00.
 1. Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą od księży z dekanatu odbędzie się jutro od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
 1. Zapraszam dzieci w środę na Mszę o 16.00, po której odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem z wręczaniem świątecznych paczek.
 1. Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską do kościoła w Warszewicach w Wigilię, w piątek 24 grudnia, na 21.00. Natomiast Msze w kościele w Biskupicach w dzień Bożego Narodzenia, w sobotę 25 grudnia, sprawowane będą: o 0.00 – (północ) – Pasterka, o 10.30 i 12.00.
 1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
 1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
 1. Jutro modlitwą różańcową w kostnicy o 12.30 rozpoczną się obrzędy pogrzebowe zmarłej w piątek 17 grudnia w wieku 87 lat mieszkanki Brąchnowa śp. Longiny Syrockiej. W czasie różańca można będzie w kościele skorzystać ze spowiedzi. Różaniec za Zmarłą w kościele też jeszcze dziś o 18.00.
 1. Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościołów w Biskupicach i Warszewicach. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

19 grudnia 2021 – IV Niedziela Adwentu

7.45 – śp. Łucja Szczukowska z okazji 9 rocznicy śmierci

10.30 śp. Jan Zegan z okazji 10 rocznicy śmierci

12.00śp. Józef z okazji 5 rocznicy śmierci, Maria i Czesława Kościelscy

20 grudnia 2021 – Poniedziałek – Dzień Parafialnej Spowiedzi Adwentowej

9.00 Spowiedź

16.00 śp. Janina Świebodzińska z okazji urodzin oraz śp. Rafał Świebodziński

17.00 Spowiedź

21 grudnia 2021 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Kanizjusza

16.00 – śp. Jadwiga Biegalska z okazji 7 rocznicy śmierci

22 grudnia 2021 – Środa

15.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

16.00 – śp. Antoni Olszewski, śp. Pelagia Olszewska oraz śp. Helena Lewandowska

23 grudnia 2021 – Czwartek

16.00–

24 grudnia 2021 – Piątek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego

Bez Mszy

25 grudnia 2021 – Sobota ­– Uroczystość Narodzenia Pańskiego

0.00 – Za Parafian

10.30 śp. Mirosław Dynasiński

12.00śp. Jan Paciorek oraz zmarli z Rodzin: Paciorek, Dudek, Katlewskich i Przybyszewskich

26 grudnia 2021 – Niedziela Święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.45 – śp. Radek i Marian Socha oraz śp. Tadeusz i Jan Kardas

10.30 śp. Marcin Syrocki z okazji 28 rocznicy śmierci oraz śp. Waldemar i Tadeusz Syroccy

12.00śp. Edward Syrocki i śp. Cecylia i Mieczysław Lewandowscy oraz śp. Walerian Łuczak