Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu (19 grudnia 2021) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Zapraszam na ostatnie w tegorocznym Adwencie Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do czwartku o 7.00.
 1. Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą od księży z dekanatu odbędzie się jutro od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
 1. Zapraszam dzieci w środę na Mszę roratnią o 7.00, po której wręczone zostaną mikołajowe paczki świąteczne.
 1. Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską w Wigilię, w piątek 24 grudnia, na 21.00 oraz na Mszę w dzień Bożego Narodzenia, w sobotę 25 grudnia, o 9.15.
 1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
 1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
 1. Poświęcone Wigilijne Opłatki można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii i w jej domu.
 1. W zakrystii można otrzymać wodę święconą. Proszę przynosić swoje pojemniczki.
 1. Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościołów w Biskupicach i Warszewicach. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

19 grudnia 2021 – IV Niedziela Adwentu

9.15 – śp. Erich i Stanisław Jaskulscy oraz śp. Helena, Stanisław, Kazimierz i Michał Bartkowiak

20 grudnia 2021 – Poniedziałek – Dzień Parafialnej Spowiedzi Adwentowej

7.00 Msza roratnia:

9.00 Spowiedź

17.00 Spowiedź

21 grudnia 2021 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Kanizjusza

7.00 Msza roratnia: śp. Stefania i Aleksander Miszkurka z okazji urodzin Aleksandra oraz śp. Irena i Aleksander Szczechowscy

22 grudnia 2021 – Środa

7.00 Msza roratnia:

23 grudnia 2021 – Czwartek

7.00 Msza roratnia:

24 grudnia 2021 – Piątek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego

21.00 Msza wigilijno-pasterska: Za parafian

25 grudnia 2021 – Sobota ­– Uroczystość Narodzenia Pańskiego

9.15 – Za parafian

26 grudnia 2021 – Niedziela Święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.15 – śp. Wiesław i Władysława Basiewicz