Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (26 grudnia 2021) – Biskupice

 1. ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021:

Umiłowani w Chrystusie diecezjanie!

Z okazji świąt narodzenia Chrystusa, który jest Księciem Pokoju życzę, by każdy z nas odnalazł pokój w swoim sercu, a wówczas będziemy w stanie odmieniać świat, w którym żyjemy. Świat naszych rodzin, miejsc pracy i nauki; świat życia politycznego i społecznego; świat naszych międzyludzkich relacji. Pokój jest możliwy, bo z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaprośmy zatem małego Chrystusa do naszych serc i domów, i pozwólmy Mu rosnąć w nas, byśmy stali się ludźmi pokoju. Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo wiary. Wdzięczność wyrażam wszystkim ludziom dobrej woli za wzajemną życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Wszystkim życzę niezłomnej wiary, nadziei, zdrowia, rodzinnego ciepła i miłości!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Wiesław

 1. Życzenia Bożonarodzeniowe: Niech Dar Betlejemskiej Nocy wypełni Wasze serca pokojem i radością, a Boża pomoc niech umacnia Was na kolejne dni darowanego nam czasu. Szczęść Boże wszystkim Parafianom. Ks. Wiktor
 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziękuję za ofiary w wysokości 1.820 zł z całości Parafii złożone na zeszłoniedzielną tradycyjną kolektę gospodarczą. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję św. Mikołajowi za poświęcony nam czas w minioną środę na odwiedzenie i obdarowanie dzieci naszej Parafii świątecznymi paczkami.
 1. Dziękuję Paniom z KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie posiłków dla księży z dekanatu w dniu adwentowej spowiedzi parafialnej w miniony poniedziałek. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościołów w Biskupicach i Warszewicach. Bóg zapłać
 1. Dziękuję panom: Wojciechowi Paciorek, Piotrowi Właśniewskiemu, Jakubowi Muszytowskiemu i Andrzejowi Sowa za ustawienie świątecznych choinek, a paniom Dekoratorkom za świąteczne dekoracje. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję panu Bogdanowi Lewandowskiemu za prace w ustabilizowaniu obrazu św. Marii Magdaleny w ołtarzu głównym, zamontowanie dodatkowej półki i szafki w zakrystii. Bóg zapłać.
 1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd, a ewentualne drobne poprawki będą zauważalne przy okazji odczytywania planu odwiedzin na dany tydzień przy intencjach mszalnych. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
 1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

26 grudnia 2021 – Niedziela Święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.45 – śp. Radek i Marian Socha oraz śp. Tadeusz i Jan Kardas

10.30 śp. Marcin Syrocki z okazji 28 rocznicy śmierci oraz śp. Waldemar i Tadeusz Syroccy

12.00śp. Edward Syrocki i śp. Cecylia i Mieczysław Lewandowscy oraz śp. Walerian Łuczak

27 grudnia 2021 – Poniedziałek – Święto św. Jana Apostoła

10.00

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Dożynkowa – początek od ul. Lipowej

28 grudnia 2021 – Wtorek – Święto Świętych Młodzianków

10.00 –

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Św. Floriana, Trakt Pocztowy, Zawiszówka – początek od ul. Trakt Pocztowy

29 grudnia 2021 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Henryk Mądzielewski i śp. Andrzej Wiśniewski

30 grudnia 2021 – Czwartek – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

10.00– śp. Lucyna Ciesielska

13.00 – chrzest: Stanisław Padykuła

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Wesoła, Graniczna – początek od ul. Wesołej, skrzyżowanie z ul. Św. Floriana

31 grudnia 2021 – Piątek

17.00 – Za wszystkich Zmarłych Parafian w mijającym 2021 roku – intencja od Firmy „Fidelis”

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie roku

1 stycznia 2022 – Sobota ­– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

10.30 śp. Maria i Stefan Właśniewscy z okazji urodzin Marii

12.00śp. Stefania i Franciszek Pierzchalscy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

2 stycznia 2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

7.45 – śp. Feliks Pokorski

10.30 śp. Wiesław Żurawik w Dniu Urodzin – intencja od Rodziny Właśniewskich

12.00śp. Jadwiga Gładyszewska z okazji 10 rocznicy śmierci oraz śp. Franciszek Gładyszewski w Dniu Urodzin

Kolęda Brąchnowo – od 14.00 – ul. Św. A. Boboli, Długa, Gzelli, Zielona, Żytnia, Sezamkowa, Żółkiewskiego, Pokoleniowa, Seledynowa – początek od ul. Św. A. Boboli, od Pigży