Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (26 grudnia 2021) – Biskupice

1. ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021:

Umiłowani w Chrystusie diecezjanie!

Z okazji świąt narodzenia Chrystusa, który jest Księciem Pokoju życzę, by każdy z nas odnalazł pokój w swoim sercu, a wówczas będziemy w stanie odmieniać świat, w którym żyjemy. Świat naszych rodzin, miejsc pracy i nauki; świat życia politycznego i społecznego; świat naszych międzyludzkich relacji. Pokój jest możliwy, bo z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaprośmy zatem małego Chrystusa do naszych serc i domów, i pozwólmy Mu rosnąć w nas, byśmy stali się ludźmi pokoju. Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo wiary. Wdzięczność wyrażam wszystkim ludziom dobrej woli za wzajemną życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Wszystkim życzę niezłomnej wiary, nadziei, zdrowia, rodzinnego ciepła i miłości!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Wiesław

1. Życzenia Bożonarodzeniowe: Niech Dar Betlejemskiej Nocy wypełni Wasze serca pokojem i radością, a Boża pomoc niech umacnia Was na kolejne dni darowanego nam czasu. Szczęść Boże wszystkim Parafianom. Ks. Wiktor
  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. Dziękuję za ofiary w wysokości 1.820 zł z całości Parafii złożone na zeszłoniedzielną tradycyjną kolektę gospodarczą. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję św. Mikołajowi za poświęcony nam czas w minioną środę na odwiedzenie i obdarowanie dzieci naszej Parafii świątecznymi paczkami.
  1. Dziękuję Paniom z KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie posiłków dla księży z dekanatu w dniu adwentowej spowiedzi parafialnej w miniony poniedziałek. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościołów w Biskupicach i Warszewicach. Bóg zapłać
  1. Dziękuję panom: Wojciechowi Paciorek, Piotrowi Właśniewskiemu, Jakubowi Muszytowskiemu i Andrzejowi Sowa za ustawienie świątecznych choinek, a paniom Dekoratorkom za świąteczne dekoracje. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję panu Bogdanowi Lewandowskiemu za prace w ustabilizowaniu obrazu św. Marii Magdaleny w ołtarzu głównym, zamontowanie dodatkowej półki i szafki w zakrystii. Bóg zapłać.
  1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd, a ewentualne drobne poprawki będą zauważalne przy okazji odczytywania planu odwiedzin na dany tydzień przy intencjach mszalnych. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

26 grudnia 2021 – Niedziela Święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.45 – śp. Radek i Marian Socha oraz śp. Tadeusz i Jan Kardas

10.30 śp. Marcin Syrocki z okazji 28 rocznicy śmierci oraz śp. Waldemar i Tadeusz Syroccy