Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (26 grudnia 2021) – Warszewice

 1. ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021:

Umiłowani w Chrystusie diecezjanie!

Z okazji świąt narodzenia Chrystusa, który jest Księciem Pokoju życzę, by każdy z nas odnalazł pokój w swoim sercu, a wówczas będziemy w stanie odmieniać świat, w którym żyjemy. Świat naszych rodzin, miejsc pracy i nauki; świat życia politycznego i społecznego; świat naszych międzyludzkich relacji. Pokój jest możliwy, bo z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaprośmy zatem małego Chrystusa do naszych serc i domów, i pozwólmy Mu rosnąć w nas, byśmy stali się ludźmi pokoju. Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo wiary. Wdzięczność wyrażam wszystkim ludziom dobrej woli za wzajemną życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Wszystkim życzę niezłomnej wiary, nadziei, zdrowia, rodzinnego ciepła i miłości!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Wiesław

 1. Życzenia Bożonarodzeniowe: Niech Dar Betlejemskiej Nocy wypełni Wasze serca pokojem i radością, a Boża pomoc niech umacnia Was na kolejne dni darowanego nam czasu. Szczęść Boże wszystkim Parafianom. Ks. Wiktor
 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziękuję za ofiary w wysokości 1.820 zł z całości Parafii złożone na zeszłoniedzielną tradycyjną kolektę gospodarczą. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościołów w Biskupicach i Warszewicach. Bóg zapłać.
 1. Dziękuję panom: Bolesławowi Szczechowskiemu, Mieczysławowi Kukowskiemu, Andrzejowi Padykuła, Wiesławowi Zakrzewskiemu, Wacławowi Basiewicz oraz pani Grażynie Bartkowiak za ustawienie i udekorowanie świątecznych choinek i żłobka, a pani Dekoratorce za świąteczne dekoracje. Bóg zapłać.
 1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
 1. W zakrystii można otrzymać wodę święconą. Proszę przynosić swoje pojemniczki
 1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd, a ewentualne drobne poprawki będą zauważalne przy okazji odczytywania planu odwiedzin na dany tydzień przy intencjach mszalnych. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
 1. We wtorek 28 grudnia w Biskupicach odbędzie się pogrzeb zmarłego 22 grudnia w wieku 76 lat mieszkańca Warszewic śp. Henryka Ochnio. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o 12.00 w kaplicy przedpogrzebowej, po których sprawowana będzie Msza w kościele, a po niej – obrzędy na biskupickim cmentarzu. Różaniec przed pogrzebem w kościele w Warszewicach w sobotę 25 grudnia i niedzielę 26 grudnia po Mszach o 9.15, w poniedziałek o 18.00, a we wtorek w kostnicy w Biskupicach o 11.30. We wtorek podczas różańca skorzystać będzie można ze spowiedzi w kościele.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

26 grudnia 2021 – Niedziela Święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.15 – śp. Wiesław i Władysława Basiewicz

29 grudnia 2021 – Środa

18.00 śp. Teresa Chmura – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

31 grudnia 2021 – Piątek

18.00 Za Parafian – Dziękczynna za łaski otrzymane w 2021 roku z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym 2022 roku

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie roku

1 stycznia 2022 – Sobota ­– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.15 – Dziękczynna z okazji 93 rocznicy urodzin p. Mariana Pardyka z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

2 stycznia 2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.15 – śp. Teodor Afelt z okazji 65 rocznicy śmierci oraz śp. Jan Porczek