Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (2 stycznia 2022) – Biskupice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Zapraszam na Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o 7.45, 10.30 i 12.00. Tradycyjnie tego dnia przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Osoby należące do naszych Rad Parafialnych i do grup w Parafii zapraszam na spotkanie opłatkowe do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach także w czwartek, 6 stycznia, na godz. 16.00.
  1. W piątek, 7 stycznia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.
  1. W najbliższą sobotę, 8 stycznia, zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.
  1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd, a ewentualne drobne poprawki będą zauważalne przy okazji odczytywania planu odwiedzin na dany tydzień przy intencjach mszalnych. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Łukasz Biskup z Brąchnowa oraz Aleksandra Banasik z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

2 stycznia 2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

7.45 – śp. Feliks Pokorski

10.30 śp. Wiesław Żurawik w Dniu Urodzin – intencja od Rodziny Właśniewskich

12.00śp. Jadwiga Gładyszewska z okazji 10 rocznicy śmierci oraz śp. Franciszek Gładyszewski w Dniu Urodzin

Kolęda Brąchnowo – od 14.00 – ul. Św. A. Boboli, Długa, Gzelli, Zielona, Żytnia, Sezamkowa, Żółkiewskiego, Pokoleniowa, Seledynowa – początek od ul. Św. A. Boboli, od Pigży

3 stycznia 2022 – Poniedziałek

10.00 śp. Lucyna Ciesielska – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po pogrzebie – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Parchatka – początek od figury MB na skrzyżowaniu

4 stycznia 2022 – Wtorek

10.00 –

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Niepodległości – początek od figury MB na skrzyżowaniu

5 stycznia 2022 – Środa

9.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

10.00 – śp. Czesław Pieniak – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

Kolęda Brąchnowo – od 16.00 – ul. Gimnazjalna, 1050-lecia Chrztu Polski – początek od Gimnazjalnej skrzyżowanie z ul. Niepodległości

6 stycznia 2022 – Czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

7.45 – Z podziękowaniem za łaskę powrotu do zdrowia Marii

10.30 śp. Jadwiga i Bolesław Przybyszewscy oraz ich zmarłe Dzieci

12.00śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

7 stycznia 2022 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

16.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

17.00– śp. Mieczysław w 14 rocznicę śmierci i Regina Piątkowscy oraz zmarli z Rodzin: Piątkowskich i Śliwińskich

8 stycznia 2022 – Sobota

9.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski

10.00 W podziękowaniu za otrzymane łaski przez parafialną Rodzinę Fatimską i Parafian w minionym Roku z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże na 2022 rok

Kolęda Brąchnowo – od 14.00 – ul. Lipowa – początek od skrzyżowania z ul. Niepodległości

9 stycznia 2022 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

7.45 – śp. Henryk Mądzielewski i śp. Andrzej Wiśniewski

10.30 śp. rodzice Alojzy i Helena Sztyrbiccy z okazji urodzin obydwojga oraz śp. Małgorzata Dobrzalska

12.00śp. Józef Jeliński w 7 rocznicę śmierci

Kolęda Brąchnowo – od 14.00 – ul. Ks. Z. Szulca – ks. J. Jakubiaka (Biskupice) – początek od ul. Ks. Z. Szulca skrzyżowanie z ul. Lipową