Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (2 stycznia 2022) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Zapraszam na Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o 9.15. Tradycyjnie tego dnia przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Osoby należące do naszych Rad Parafialnych i do grup w Parafii zapraszam na spotkanie opłatkowe do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach także w czwartek, 6 stycznia, na godz. 16.00.
  1. W piątek, 7 stycznia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. W zakrystii można otrzymać wodę święconą. Proszę przynosić swoje pojemniczki
  1. Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd, a ewentualne drobne poprawki będą zauważalne przy okazji odczytywania planu odwiedzin na dany tydzień przy intencjach mszalnych. Kolędowanie rozpocznę od Brąchnowa ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Łukasz Biskup z Brąchnowa oraz Aleksandra Banasik z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

2 stycznia 2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.15 – śp. Teodor Afelt z okazji 65 rocznicy śmierci oraz śp. Jan Porczek

6 stycznia 2022 – Czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

9.15 – Z podziękowaniem za łaskę zdrowia

7 stycznia 2022 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15– śp. Teresa Chmura – Msza popogrzebowa – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

9 stycznia 2022 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

9.15 – śp. Maria Bolinowska z okazji 1 rocznicy śmierci