Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętą Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022) – Biskupice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach od 15 grudnia może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły w ciągu roku. Trwać on będzie w tym roku do wtorku, 1 marca, przez Środą Popielcową.
  1. W przyszłą niedzielę, 16 stycznia, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania.
  1. Trwają kolędy. Od jutra zaczynam odwiedziny w Warszewicach. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach poczęstunku w ramach parafialnego opłatka. Obecnym zaś dziękuję za świadectwo wiary i przywiązania do tradycji parafialnych. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Łukasz Biskup z Brąchnowa oraz Aleksandra Banasik z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

9 stycznia 2022 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

7.45 – śp. Henryk Mądzielewski i śp. Andrzej Wiśniewski

10.30 śp. rodzice Alojzy i Helena Sztyrbiccy z okazji urodzin obydwojga oraz śp. Małgorzata Dobrzalska

12.00śp. Józef Jeliński w 7 rocznicę śmierci

Kolęda Brąchnowo – od 14.00 – ul. Ks. Z. Szulca – ks. J. Jakubiaka (Biskupice) – początek od ul. Ks. Z. Szulca skrzyżowanie z ul. Lipową

10 stycznia 2022 – Poniedziałek

Nie ma Mszy. Pogrzeb proboszcza w Gronowie.

11 stycznia 2022 – Wtorek

10.00 –

12 stycznia 2022 – Środa

9.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

10.00 –

13 stycznia 2022 – Czwartek

10.00 śp. Czesław Pieniak – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po pogrzebie – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

14 stycznia 2022 – Piątek

10.00–

15 stycznia 2022 – Sobota

10.00 Dziękczynna z okazji 22. rocznicy ślubu Marii i Janusza Brzoska z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny

16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

7.45 – śp. mąż Mieczysław Ziółkowski z okazji urodzin oraz śp. Jacek Ziółkowski

10.30 śp. Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji dnia Babci i Dziadka

12.00śp. Zygmunt Wiligalski w 17 rocznicę śmierci