Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętą Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły w ciągu roku. Trwać on będzie w tym roku do wtorku, 1 marca, przez Środą Popielcową.
  1. W przyszłą niedzielę, 16 stycznia, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. W zakrystii można otrzymać wodę święconą. Proszę przynosić swoje pojemniczki.
  1. Trwają kolędy. Od jutra zaczynam odwiedziny w Warszewicach. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Dziękuję KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach poczęstunku w ramach parafialnego opłatka. Obecnym zaś dziękuję za świadectwo wiary i przywiązania do tradycji parafialnych. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Łukasz Biskup z Brąchnowa oraz Aleksandra Banasik z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

9 stycznia 2022 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

9.15 – śp. Maria Bolinowska z okazji 1 rocznicy śmierci

16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Radek Królik w 42. rocznicę urodzin oraz śp. Edyta Iwańska

Kolędy:

10 stycznia 2022 – Poniedziałek

Warszewice – od 16.00 – ul. Przy Skarpie, ks. St.W. Frelichowskiego (nieparzyste) – początek od ul. Przy Skarpie

11 stycznia 2022 – Wtorek

Warszewice – od 16.00 – ul. ks. St.W. Frelichowskiego (parzyste) – początek od ul. Przy Skarpie

12 stycznia 2022 – Środa

Warszewice – od 16.00 – ul. Zdrojowa 1-3 (blok) – początek od ul. Zdrojowa 1

13 stycznia 2022 – Czwartek

Warszewice – od 16.00 – ul. Zdrojowa, Barwna – początek od centrum w stronę Wymysłowa

14 stycznia 2022 – Piątek

Warszewice – od 16.00 – ul. Rycerska – początek od bloku nr 1

15 stycznia 2022 – Sobota

Warszewice – od 14.00 – ul. Zawiszy Czarnego (parzyste), Zawiszanka, Ks. Bpa. J. Chrapka, Pogodna i Pałac – początek od ul. Zawiszanka

16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

Warszewice – od 14.00 – ul. Zawiszy Czarnego (nieparzyste), Brąchnówko, Miłosza, Witosa – początek od Brąchnówka przy ul. Zawiszy Czarnego