Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą (16 stycznia 2022) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Biskupicach
    od 15 grudnia 2021 roku może przebywać do 60 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na opłacenie ogrzewania. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Trwają kolędy. W tym tygodniu kończę odwiedziny w Warszewicach i od czwartku zaczynam kolędowanie w Biskupicach. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. Wczoraj odbył się pogrzeb, zmarłej w środę 12 stycznia w wieku 60 lat mieszkanki Biskupic,
    śp. Stefanii Właśniewskiej.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

7.45 – śp. mąż Mieczysław Ziółkowski z okazji urodzin oraz śp. Jacek Ziółkowski

10.30 śp. Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji dnia Babci i Dziadka