Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą (16 stycznia 2022) – Warszewice

  1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia 2021 roku może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
  1. W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.
  1. Trwają kolędy. W tym tygodniu kończę odwiedziny w Warszewicach i od czwartku zaczynam kolędowanie w Biskupicach. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2021 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Na poczęstunki proszę zapraszać na soboty lub niedziele w ciągu roku. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół proszę o przygotowanie zeszytów z religii do sprawdzenia.
  1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Radek Królik w 42. rocznicę urodzin oraz śp. Edyta Iwańska

21 stycznia 2022 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki – Dzień Babci

18.00– śp. Henryk Ochnio – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

23 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Tomasz Soszka w 3 rocznicę śmierci

Kolędy:

17 stycznia 2022 – Poniedziałek

Warszewice – od 16.00 – ul. Spółdzielcza z blokami – początek od skrzyżowania z ul. ks. St.W. Frelichowskiego

18 stycznia 2022 – Wtorek

Warszewice – od 16.00 – ul. Ks. A. Groszkowskiego (parzyste) – początek od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą

19 stycznia 2022 – Środa

Warszewice – od 16.00 – ul. Ks. A. Groszkowskiego (nieparzyste) – początek od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą