Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą (27 lutego 2022) – Warszewice

 1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 1. Na mocy nowych przeciwpandemicznych przepisów państwowych w kościele w Warszewicach od 15 grudnia 2021 roku może przebywać do 70 osób. Do powyższego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, które proszone są o posiadanie przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.
 1. Dziękuję za zeszłoniedzielne ofiary w całości parafii w wysokości 1.700 zł złożone w ramach tradycyjnej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać.
 1. Przy wyjściu wyłożony jest plan Adoracji Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem tegorocznego Wielkiego Postu. Rozpocznie się ona w biskupickiej świątyni po Mszy o 12.00, a zakończy się we wtorek, 1 marca, w kościele w Warszewicach.
 1. W najbliższą środę, 2 marca, w Środę Popielcową, zapraszam na Mszę świętą z posypaniem głów popiołem jako znakiem pokutnym na rozpoczęcie Wielkiego Postu na 18.00. W niedzielę po Mszy także będzie możliwość skorzystania z tego gestu pokutnego przez tych, którzy nie będą mogli być w środę. Ofiary zbiórki środowej proszę potraktować jako jałmużnę postną z przeznaczeniem dla potrzebujących. Po Mszy odbędzie się zbiórka dodatkowa dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
 1. Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w pierwszy czwartek marca, tj. 3 marca, od 10.00.
 1. W piątek, 4 marca, w pierwszy piątek miesiąca, zapraszam na możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.00 – na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a na 18.30 – na Mszę świętą. Na tę Drogę Krzyżową proszę o przybycie, w ramach spotkania formacyjnego, także dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
 1. Po Mszy św. w niedzielę, 6 marca, odbędzie się zbiórka dodatkowa dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
 1. Gorzkie Żale będą śpiewane po niedzielnych Mszach świętych.
 1. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, w ramach spotkania formacyjnego, zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej do kościoła w Biskupicach w niedzielę na 12.45.
 1. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

27 lutego 2022 – VIII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Jadwiga i Jerzy Kwiatkowscy

1 marca 2022 – Wtorek

10.00 – Msza na rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu: Za Parafian

16.00 – Msza na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu: Za Parafian

2 marca 2022 – Środa Popielcowa

18.00– śp. Stanisław Tarkowski z okazji 1 rocznicy śmierci – intencja od żony i córek

4 marca 2022 – Piątek – Święto św. Kazimierza Królewicza

Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Spowiedź

18.00 – Droga Krzyżowa z obecnością dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

18.30 – śp. Teresa Chmura – Msza popogrzebowa

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe

6 marca 2022 – I Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – śp. Helena, Stanisław i Kazimierz Bartkowiak

Gorzkie Żale

W kościele w Biskupicach: 12.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z obecnością kandydatów przygotowujących się do bierzmowania