OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina,
że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach
i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

Dziękuję za ofiary całoparafialnej zbiórki dla uchodźców wojennych z Ukrainy w wysokości 5.500 zł, które przekazane zostały na konto Caritas Polska. Bóg zapłać.

Dziękuję też za ofiary całoparafialnej zbiórki w ramach jałmużny postnej w wysokości 1.630 zł. Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa na pomoc misjom katolickim. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych – misji ewangelizacyjnych po 11 latach od poprzednich, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli, 20 marca i trwać będą do niedzieli 27 marca. Zachęcam do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę, 20 marca, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2022 r. w wysokości 80 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Gorzkie Żale śpiewane są po niedzielnych Mszach świętych.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 18.30.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę w Chełmży – zmarłej mieszkanki Warszewic – śp. Jadwigi Głatkowskiej a w piątek w Biskupicach – zmarłego mieszkańca Biskupic – śp. Włodzimierza Ciesielskiego.

WARSZEWICE

13 marca 2022 – II Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – śp. Jolanta Talarek z okazji 18 rocznicy śmierci oraz śp. Jan Ochnio z okazji 18 rocznicy śmierci

Gorzkie Żale cz. 2