OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022 r. Początek parafialnych Misji Ewangelizacyjnych

Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina,
że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach
i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

Dziękuję za ofiary całoparafialnej zbiórki na misje katolickie w wysokości 400 zł. Bóg zapłać.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych – misji ewangelizacyjnych po 11 latach od poprzednich, które rozpoczęły się dziś i trwać będą do przyszłej niedzieli, 27 marca. Zachęcam do uczestnictwa. Zapraszam szczególnie do skorzystania ze spowiedzi w sobotę, 26 marca, od 9.00 i od 16.00. Na tę spowiedź przyjadą księża z dekanatu.

Od jutra do środy dla uczniów szkół w Brąchnowie i Warszewicach odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Gorzkie Żale śpiewane są po niedzielnych Mszach świętych.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy.

W przyszłą niedzielę, 27 marca, kończącą nasze parafialne rekolekcje wielkopostne – misje ewangelizacyjne, kolekta przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2022 r. w wysokości 80 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Proszę Panią Zelatorkę Róży Różańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Damian Szymon Drużkowski z Chełmży oraz Lidia Ruczewska z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kamil Maciej Przybyszewski z Brąchnowa oraz Natalia Ziółkowska z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Andrzej Sowa z Biskupic oraz Natalia Hapkie z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

 

20 marca 2022 – III Niedziela Wielkiego Postu – Początek Misji Ewangelizacyjnych

9.15 – śp. Zofia i Stanisław Grabowscy, śp. Krystyna i Czesław Padykuła oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo

Gorzkie Żale cz.3

21 marca 2022 – Poniedziałek

18.30 –

Apel Jasnogórski

22 marca 2022 – Wtorek

18.30 –

Apel Jasnogórski

23 marca 2022  – Środa

18.30 – śp. Józef Raciniewski w 5 rocznicę śmierci oraz śp. Aleksandra i Franciszek Musiałowscy

Apel Jasnogórski

24 marca 2022 – Czwartek

18.30 –

Apel Jasnogórski

25 marca 2022 – Piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

18.30 –

Droga Krzyżowa i Apel Jasnogórski

26 marca 2022 – Sobota – Parafialny dzień spowiedzi rekolekcyjnej

9.00 – Spowiedź z Komunią świętą

16.00 – Spowiedź z Komunią świętą

18.30 –

Apel Jasnogórski

27 marca 2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare

Zakończenie Misji Ewangelizacyjnych

9.15 – śp. Erich Jaskulski z okazji 1 rocznicy śmierci

Gorzkie Żale cz.1

Po Gorzkich Żalach w Biskupicach, ok. 13.15, przy kościele poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego