OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Biskupice, IV Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2022 r,. Niedziela Laetare, Zakończenie parafialnych Misji Ewangelizacyjnych

Dziękuję za ofiary zeszłoniedzielnej całoparafialnej zbiórki gospodarczej w wysokości 2.280 zł. Bóg zapłać.

Dziś kończymy nasze parafialne Misję Ewangelizacyjne. Serdecznie dziękuję o. Józefowi Stępień, paulinowi jasnogórskiemu, za wygłoszone nauki oraz sprawowane Msze święte i  nabożeństwa. Bóg zapłać i szczęść Boże w pracy rekolekcyjnej i duszpasterskiej. Po Mszy o 12.00 i po Gorzkich Żalach nastąpi poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego przy kościele. Dziękuję także za dzisiejszą kolektę przeznaczoną dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

W piątek przypada Pierwszy Piątek Kwietnia. Zapraszam na spowiedź od 16.00, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na 16.30, na Mszę o 17.00, a po niej na wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

W sobotę, 2 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski, od godz. 11.00, a na 12.00 – na Mszę świętą, z uwagi na mój wyjazd do pomocy w spowiedzi w Przecznie, która rozpocznie się tam o 9.00.

W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, odbędzie się zbiórka dodatkowa na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej w przyszłą niedzielę na 12.45. Na to nabożeństwo proszę o przybycie, w ramach spotkania formacyjnego, kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, 8 kwietnia, od 10.00. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin spoza tych, których regularnie odwiedzam z Komunią świętą.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary przeznaczone będą też na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Damian Szymon Drużkowski z Chełmży oraz Lidia Ruczewska z Chełmży – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Serdeczne podziękowania składam: paniom z KGW z Biskupic i Brąchnowa za przygotowywanie w minionym tygodniu posiłków w plebanii, państwu Katarzynie i Henrykowi Lechowicz za podarowanie drewna na nowy Krzyż Misyjny, panu Bogusławowi Lewandowskiemu i jego pracownikom za zrobienie i ustawienie tego Krzyża przy kościele, panu Andrzejowi Sowa za zamontowanie na Nim tabliczek pamięci o misjach parafialnych oraz państwu Borek za zadbanie o wygląd zewnętrzy tego miejsca okołokrzyżowego, a także panu Ireneuszowi Ożóg z Rodziną za przycięcie przyparkingowych wierzb. Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

BISKUPICE

27 marca 2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare

Zakończenie Misji Ewangelizacyjnych

7.45 – śp. Dominika Janowska w 9 rocznicę śmierci

10.30 – śp. Maria, Józef i Czesława Kościelscy

12.00 – śp. Stanisława w 12 rocznicę śmierci i Jan Noworaccy

12.45 – Gorzkie Żale cz. 1 z kazaniem pasyjnym – Poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego przy kościele

28 marca 2022 – Poniedziałek

17.00 – śp. Radosław Lewandowski w rok po pogrzebie oraz śp. Marian Lewandowski w pół roku po pogrzebie – intencja od babci i żony Renaty

29 marca 2022 – Wtorek

17.00 – śp. Edwin Boniecki z okazji 20 rocznicy śmierci

30 marca 2022  – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – śp. Teresa Wierzbicka w 18 rocznicę śmierci

31 marca 2022 – Czwartek

17.00 – 

1 kwietnia 2022 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

16.00 – Spowiedź

16.30 – Droga Krzyżowa

17.00 – śp. Kazimiera i Zdzisław Okońscy – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe

2 kwietnia 2022 – Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca

11.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski

12.00 – Msza dziękczynna za otrzymane łaski przez parafian podczas tegorocznych  parafialnych rekolekcji – Misji Ewangelizacyjnych z prośbą o dobre przeżycie zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych

3 kwietnia 2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – śp. Leokadia i Bronisław Kowalscy oraz zmarli z Rodziny

10.30 – śp. Maryla z okazji rocznicy urodzin i Tadeusz Ordon oraz śp. Janina i Rafał  Świebodzińscy

12.00 – śp. Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji urodzin obojga

12.45 – Gorzkie Żale cz. 2 z kazaniem pasyjnym z udziałem kandydatów do bierzmowania

13.30 – chrzest: Helena Talarek