OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice, V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 r.

Tradycyjnie od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku w kościołach zasłonięte zostają krzyże na znak zbliżającego się czasu Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka dodatkowa na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej dziś na 12.45. Na to nabożeństwo proszę o przybycie, w ramach spotkania formacyjnego, kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 8 kwietnia, od 10.00. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin spoza tych, których regularnie odwiedzam z Komunią świętą.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 16.30.

W przyszłą niedzielę zapraszam na ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej na 12.45.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Parafia Bierzgłowo zaprasza dzisiejszej niedzieli na godz. 20.00 do Łubianki na Drogę Krzyżową Alejami Jana Pawła II. W co roku odprawianej Drodze Krzyżowej towarzyszy  atmosfera skupienia i otwarcia serca na rozważane treści. Obecni proszeni są o przynieście świec lub zniczy, które na końcu Drogi Krzyżowej pozostawione zostaną pod figurą Chrystusa Króla.

Biblioteka Centrum Kultury w Łubiance w najbliższy czwartek, 7 kwietnia, na godz. 18.00 zaprasza na spotkanie autorskie. Przedmiotem spotkania będzie nowa książka ks. proboszcza Rajmunda Ponczka pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego. Jest to druga książka ks. proboszcza parafii Bierzgłowo przynosząca rozważania Drogi Krzyżowej. Pierwsza nosiła tytuł: Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Ukazała się w roku 2011 w toruńskim wydawnictwie Via. Obecna książka przynosi reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę w Biskupicach – mieszkańca Warszewic – śp. Bogusława Katarzyńskiego, a w piątek w Kijewie Królewskim – taty ks. kan. Grzegorza Pszenicznego – śp. Jerzego Pszenicznego. Wieczny odpoczynek.

BISKUPICE

3 kwietnia 2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – śp. Leokadia i Bronisław Kowalscy oraz zmarli z Rodziny

10.30 – śp. Maryla z okazji rocznicy urodzin i Tadeusz Ordon oraz śp. Janina i Rafał  Świebodzińscy